livemarks

Wójt Krzysztof Korzec - zwycięzcą plebiscytu na „Osobowość roku 2018”

       Gazeta Krakowska wraz z Dziennikiem Polskim organizuje corocznie plebiscyt na „Osobowość roku” w różnych kategoriach . Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu na szczeblu powiatowym , w kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna został Wójt naszej Gminy - Krzysztof Korzec .

W głosowaniu zdobył prawie 500 głosów i pokonał wszystkich konkurentów.

Wynik ten pozwolił mu na zajęcie także 7. miejsca na szczeblu wojewódzkim.

Czytaj więcej: Wójt Krzysztof Korzec - zwycięzcą plebiscytu na...

Dzień Kobiet w Gminie Mędrzechów.

„Kobieta jest Prawdą, Pięknem,

Poezją, jest wszystkim.

Jeszcze raz - Wszystkim pod postacią

Innego, wszystkiego z wyjątkiem siebie”

8 marca – to dzień w którym szczególnie doceniamy rolę Kobiet w naszym społeczeństwie - jest okazją, aby w sposób wyjątkowy zadbać o nasze Panie. Tak też było i w naszej Gminie. Wspólne świętowanie Dnia Kobiet stało się już u nas tradycją.

Jak co roku imprezy z okazji tego święta odbyły się w Grądach, Mędrzechowie, Woli Mędrzechowskiej i Wójcinie, a zorganizowane zostały przez Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych wsi.

Spotkania kulturalno-towarzyskie przebiegały w bardzo miłej atmosferze, była okazja do miłego spędzenia czasu, kosztowania smakowitych potraw i wypieków, a piękne dekoracje dopełniały całości. We wszystkich wsiach nie zapomniano także o Paniach, które już zakończyły swoją aktywność zawodową, a ich obecność uświetniała uroczystości.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w Gminie Mędrzechów.

IV sesja Rady Gminy w Mędrzechowie

W dniu 18 lutego 2019 r. odbyła się IV sesja Rady Gminy w Mędrzechowie obecnej kadencji .

Obrady prowadziła Barbara Brożek – Przewodnicząca Rady.

W posiedzeniu oprócz radnych uczestniczyli Starosta Dąbrowski - Lesław Wieczorek , Wójt Gminy - Krzysztof Korzec , Barbara Pobiegło - Sekretarz Gminy , Skarbnik Gminy - Kazimiera Klimaj , dyrektorzy szkół , kierownicy innych gminnych jednostek organizacyjnych oraz sołtysi.

Sesja przebiegała według ustalonego porządku obrad , a rozpoczęła się od podziękowań i wręczenia listu gratulacyjnego oraz pamiątkowego upominku Panu Kazimierzowi Światłowskiemu - długoletniemu sołtysowi Grądów , który ten urząd pełnił przez 29 lat . W tegorocznych wyborach nie kandydował na tę funkcję.

Czytaj więcej: IV sesja Rady Gminy w Mędrzechowie

Koncert inaugurujący obchody 30-lecia Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej.

24 lutego 2019 r. w gościnnych murach Dąbrowskiego Domu Kultury odbył się coroczny koncert karnawałowy Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej pod dyrekcją Andrzeja Komorowskiego, który był zarazem inauguracją obchodów jubileuszu 30- lecia Orkiestry.

Imprezę poprowadził Paweł Chojnowski – dyrektor DDK.

Ponad czterdziestu muzyków mistrzowsko wykonało niezapomniane utwory w bardzo ciekawych aranżacjach, które raz po raz wywoływały burzę oklasków, a na końcu wielkie owacje na stojąco całej widowni, która domagała się bisów.

Czytaj więcej: Koncert inaugurujący obchody 30-lecia Orkiestry...

Kwalifikacja wojskowa 2019.

Roczniki i terminy kwalifikacji wojskowej. Jak przebiega kwalifikacja wojskowa i jakie dokumenty zabrać?
 
Jakie roczniki muszą się stawić do kwalifikacji wojskowej 2019. Terminy kwalifikacji wojskowej w 2019 roku.
 
Rusza kwalifikacja wojskowa 2019. Rozpocznie się 4 lutego i potrwa do 26 kwietnia. Kwalifikacja wojskowa obejmie około 210 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2000 roku. Jakie roczniki muszą stawić się do kwalifikacji wojskowej w 2019 roku? Termin kwalifikacji wojskowej 2019. Jak wygląda kwalifikacja wojskowa, kto musi się stawić i jakie są kategorie na kwalifikacji wojskowej 2019. Czy potrzebna jest dokumentacja medyczna? Co trzeba ze sobą przynieść na kwalifikację wojskową.