livemarks

Spotkanie informacyjne i szkolenie nabór 1/2023/G

Perly Ponidzia Logotyp

Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” informuje, iż w związku z ogłoszeniem nr 1/2023/G o naborze wniosków w terminie od 11 września 2023r. do 25 września 2023r. o udzielenie wsparcia w ramach przedsięwzięcia 1.2.8 Smart Villages, na obszarze objętym LSR odbędą się spotkania informacyjne oraz szkolenia dla potencjalnych beneficjentów.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców i przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń z terenu Gminy Mędrzechów zainteresowanych możliwością pozyskania środków finansowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, Działanie 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność do udziału w spotkaniu informacyjnym i szkoleniu.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu:

12 września 2023 (wtorek) godz: 09:15 – 09:30

Szkolenie odbędzie się w dniu:

12 września 2023 (wtorek) godz: 09:30 – 10:15

Urząd Gminy, 33-221 Mędrzechów 434

Pełny harmonogram spotkań informacyjnych oraz szkoleń odbywających się w związku z planowanym ogłoszeniem o naborze wniosków dostępny jest na stronie internetowej www.perlyponidzia.pl.

 

pdf slimPlakat Szkolenie

pdf slimPlakat Spotkanie Informacyjne

Gmina Mędrzechów na XII Święcie Powiśla Dąbrowskiego

Gmina Mędrzechów na tegorocznym XII Święcie Powiśla Dąbrowskiego - Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych - bardzo pięknie zaprezentowała swój dorobek, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

 Nasi uczestnicy zdobyli:

  • Pierwsze miejsce w konkursie na „ Najciekawsze Stoisko Wystawowe” dla Koła Gospodyń Wiejskich w Mędrzechowie
  • Drugie miejsce w „ Powiatowym Konkursie na Ośpiewanie Wieńca Dożynkowego” dla zespołu „uOwiesek” ze Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie
  • Drugie miejsce w konkursie na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” w kategorii wieńca współczesnego - dla wieńca z Gminy Mędrzechów.
  • Trzecie miejsce w konkursie na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy „ w kategorii wieńca współczesnego - dla wieńca z Grądów

Miejscem gdzie w tym roku można było po raz dwunasty uczestniczyć w Powiatowym Święcie Powiśla Dąbrowskiego - Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych, była Gmina Olesno. Wszystko odbyło się w niedzielę - 27 sierpnia 2023r. w pięknym kompleksie dworsko-parkowym w Brniu.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony, odprawiona na specjalnie przygotowanym ołtarzu polowym. W trakcie liturgii poświęcono wieńce dożynkowe oraz chleb, jako symbol zebranych plonów i zwieńczenie ciężkiej pracy rolnika.

Czytaj więcej: Gmina Mędrzechów na XII Święcie Powiśla...