livemarks

Program "Czyste Powietrze" - informacja o spotkaniach

cz7
 
Spotkania w sprawie możlwoście uzyskania dofinansowania na termomodernizacje budynków mieszkalnych oraz wymiany pieców z WFOŚ w ramach programu "Czyste Powietrze" odbędą się:
 
Dnia 16.01.2019 o godzinie 17:00 w Domu Parafialnym w Woli Mędrzechowskiej
Dnia 20.01.2019 o godzinie 10:00 w Domu Ludowym w Mędrzechowie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych
 

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

„Kolęda płynie cicho do nieba,

anioły sypią białe pierze,

magiczna gwiazda świat ogrzewa…”

 

W niedzielny wieczór, 6 stycznia, w święto Trzech Króli, mędrzechowska hala sportowa  wypełniona magicznym światłem  rozbrzmiała śpiewem i dźwiękami instrumentów podczas odbywającego się już po raz siódmy Koncertu Kolęd i Pastorałek.

Tłumnie zgromadzonej publiczności  zaprezentowało się kilka pokoleń, od tych najmłodszych, jeszcze przedszkolaków, po seniorów. Artystów oklaskiwali licznie zgromadzeni goście, wśród których nie zabrakło wójta gminy Krzysztofa Korca  wraz z małżonką, Barbary Brożek- przewodniczącej Rady Gminy, Barbary Pobiegło- sekretarza gminy, ks. Stanisława Saładygi proboszcza parafii w Mędrzechowie, dyrektorów szkół i przedszkoli: Elżbiety Szarkowskiej, Danuty Kania, Katarzyny Machaj- Chmura.

Czytaj więcej: KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

Świąteczno-Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego

W sobotę 29 Grudnia aż 70 zawodników przyjechało do Mędrzechowa by zagrać w świąteczno-noworocznym turnieju tenisa stołowego. W kategorii amator wygrał Grzegorz Winkler z Wojnicza, natomiast w kategorii zrzeszeni triumfował Jacek Gratkowski (Siemacha Kraków). Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie LZS Gminy Mędrzechów - sekcja tenisa stołowego LZS Solidarni Mędrzechów. Zawody sędziował Stanisław Dąbroś.

Czytaj więcej: Świąteczno-Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego