livemarks

Spotkanie autorskie z s. Anastazją i s. Salomeą

       Znane autorki książek kulinarnych – siostra Anastazja Pustelnik i siostra Salomea Łowicka na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej  w tłusty czwartek 8 lutego 2018 r.  odwiedziły Mędrzechów.

Siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości przez 40 lat piekła i gotowała  dla krakowskich jezuitów. Jej książki kulinarne sprzedały się dotąd w łącznym nakładzie ponad 4 000 000 egzemplarzy. W 2008 r. otrzymała Nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. W związku z przejściem na zasłużoną emeryturę - przekazała „fartuch kucharski” siostrze Salomei Łowickiej.

W trakcie wspólnej gawędy, toczącej się wokół tematyki kulinarnej i  życia zakonnego siostry podzieliły się z licznie zgromadzonymi uczestnikami spotkania i swoją wiedzą i doświadczeniem. Urzekły wszystkich swoją otwartością, ciepłem i skromnością.

Wieczór zakończył się degustacją słodkości przygotowanych  przez siostrę Salomeę oraz Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Mędrzechowie i Grądach, wspólnymi zdjęciami oraz wymianą kulinarnych doświadczeń. Spotkanie było także okazją do zakupu najnowszych książeki kulinarnych sióstr wraz ze specjalną dedykacją.