Jakość powietrza

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj 116

Wczoraj 146

W tym tygodniu 116

W tym miesiącu 2381

Wszystkich odwiedzin 314043

livemarks

REALIZACJA USTAWY O POMOCY PAŃSTWA W WYCHOWANIU DZIECI ?RODZINA 500+? NA TERENIE GMINY MĘDRZECHÓW

500 Informujemy, iż program ?Rodzina 500+? na terenie Gminy Mędrzechów będzie realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mędrzechowie w dziale świadczeń rodzinnych.

Program ?Rodzina 500+? to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez kryterium dochodowego.

Rodziny o dochodach nie wyższych niż 800 zł netto na osobę w rodzinie lub 1200 zł w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym otrzymają także pomoc na pierwsze dziecko lub jedynaka.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia.


Wnioski o świadczenie wychowawcze 500 + będzie można składać od dnia 1 kwietnia 2016 r. w pokoju nr 8 (I piętro) i pokoju nr 5b (parter) w budynku Urzędu Gminy.

Druki wniosków są już do pobrania w Urzędzie Gminy.

Istnieje także możliwość pobrania wniosku z naszej strony, który po wypełnieniu i wydrukowaniu można przesłać pocztą (najlepiej listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru).

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 14 644 24 28

Pliki do pobrania

 

Wzór wniosku - word

Wzór wniosku - pdf


Dla osób, które będą chciały złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 500 + bez konieczności wychodzenia z domu niezbędne będzie skorzystanie z pośrednictwa systemów teleinformatycznych tj.
 
  • Portalu Informacyjno ? Usługowego z obszaru zabezpieczenia społecznego Emp@tia,
  • systemu teleinformatycznego udostępnionego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych
  • bankowości elektronicznej.

Szczegółowe informacje o programie ?500 +? można uzyskać na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ? w zakładkach: Pytania i odpowiedzi oraz Wyjaśnienia krok po kroku.
Jeśli wniosek zostanie złożony w okresie od dnia 1 kwietnia 2016 r. do dnia 1 lipca 2016 r. świadczenie wychowawcze zostanie przyznane z wyrównaniem od dnia 1 kwietnia br. Natomiast ustalenie prawa i wypłata świadczenia nastąpi w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku.