livemarks

XI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego za nami

Młodzi miłośnicy poezji mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w ramach XI Gminnego Konkursu Recytatorskiego odbywającego się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Mędrzechów.

Konkurs zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mędrzechowie odbył się 20 kwietnia 2023 r. Występy 38 recytatorów, reprezentujących szkoły z terenu naszej gminy, oceniała komisja w składzie: Małgorzata Morawiec-dyrektor Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, Dorota Margosiak- dyrektor Biblioteki Publicznej w Szczucinie, Alicja Błocho, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Radgoszczy, Monika Kilian, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gręboszowie. Uczestnicy prezentowali jeden utwór poetycki. Poziom był wyrównany, repertuar zróżnicowany. Począwszy od lekkich, zabawnych tekstów dla najmłodszych, wśród których nie zabrakło klasyki literatury dziecięcej po poważne i utwory z kanonu literatury polskiej. Po długich obradach jury ogłosiło werdykt.

W kategorii klas I-III:

I miejsce ex aequo Magdalena Wróbel, Natalia Kozicka

II miejsce Wojciech Nadolski

III miejsce ex aequo – Wiktoria Rachmaciej, Sebastian Korzec

wyróżnienie:Liliia Vasylenko, Tomasz Kania

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce Emilia Nadolska

II miejsce - Bartłomiej Korzec

III miejsce- Aleksandra Bogusz

Wyróżnienie: Emila Dziedzic

W kategorii klas VII-VIII:

I miejsceMagdalena Wadas

II miejsceAleksandra Taraska

III miejsce ex aequo – Krzysztof Woźniak, Mikołaj Smaga

Wyróżnienie: Katarzyna Stachura.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Nagrody oraz dyplomy wręczyło jury oraz wójt gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec i sekretarz gminy Barbara Pobiegło . Fundatorem nagród w konkursie była Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie, która równocześnie pełni funkcję Biblioteki Powiatowej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie.

Taki konkurs jak tegoroczny już się „nie zdarzy”, z tymi artystami, takimi samymi utworami, emocjami i nagrodami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań. Wszystkich zdolnych artystów zapraszamy za rok.

Galeria