livemarks

Wspomnienia z Przedszkola w Grądach

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Wracamy wspomnieniami do ostatnich miesięcy ubiegłego roku szkolnego. Ruszamy z nowymi pomysłami i mamy nadzieję, że nadchodzący czas będzie równie owocny i przyniesie dzieciom wiele radosnych chwil.

5 maja 2022 r. - wiersz „ Co słonko widziało” M. Konopnickiej

Dzieci podczas realizacji projektu „ Co słonko widziało” wykazały się twórczymi zdolnościami pisząc własne teksty, będące kontynuacją utworu M. Konopnickiej.

10 maja 2022 r. - rozdanie nagród za udział w konkursie

Konkurs „ Moja miejscowość” to kolejne działanie zrealizowane w ramach projektu „Co słonko widziało”. Pięknie, pomysłowo wykonane prace dzieci zachwyciły komisję konkursową. Niektóre z nich wiernie przedstawiły krajobrazy i obiekty znajdujące się w Grądach. Wielkie brawa dla dzieci oraz rodziców, którzy pomagają swoim pociechom brać udział w konkursach.

12 maja 2022 r. - spotkanie z Bibliotekarką

Biblioteka w Grądach jest instytucją z którą przedszkole stale współpracuje. Organizujemy wspólnie imprezy, spotkania , zajęcia. Dzieci poznają księgozbiór biblioteki oraz zasady korzystania z niego. Zachęcane są do rozwijania zainteresowań poprzez sięganie po książki.

13 maja 2022 r. - obserwacje przyrody

Poznawanie własnego otoczenia jest jednym z głównych założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego. W przypadku Grądów najbliższe otoczenie przedszkola to piękna przyroda, którą dzieciom pomagamy zobaczyć i odkrywać.

31 maja 2022 r. - Światowy Dzień bez Tytoniu

Kolejny raz bierzemy udział w ogólnopolskim programie SANEPIDU.

Pokazujemy zgubne dla zdrowia człowieka skutki palenia papierosów. Tworzymy plakaty informacyjne dla rodziców.

31 maja 2022 r.- nauka segregacji śmieci

Wszyscy wiemy, że śmieci należy segregować. Czy robimy to dobrze?

Na nasze pytania i wątpliwości odpowiedziała Pani prowadząca akcję edukacyjną zakładu KOM - ŁAR w Szczucinie podczas spotkania z dziećmi.

31 maja 2022 r. - jesteśmy małymi przyrodnikami

Rok szkolny 2021/22 był w dużej mierze poświęcony edukacji przyrodniczej i ekologicznej zgodnie z wytycznymi MEN. Podjęto wiele działań o tej tematyce w przedszkolu, zachęcając jednocześnie do wspólnych rodzinnych wycieczek, spacerów , obserwacji przyrody.

Tak właśnie powstał „Zeszyt małego przyrodnika”.

1 czerwca 2022 r. - Dzień Mamy i Taty

Po długiej covidowej przerwie mogliśmy zaprosić do placówki naszych rodziców, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Zorganizowaliśmy uroczystą akademię na świeżym powietrzu, a następnie słodki poczęstunek. Życzenia i serdeczności ozdobione zostały pięknym, kolorowymi kwiatami. To najpiękniejsze święto w całym roku!

1 czerwca 2022 r. - Dzień Dziecka

Popołudnie w tym dniu poświęciliśmy dzieciom. Z okazji ich święta odbył się „wieczór niespodzianek”. Zabawy sportowe, konkursy, mega - bańki, ognisko, zabawy z latarkami i wyjątkowa kolacja to główne atrakcje, które towarzyszyły nam aż do zmroku. Bardzo lubimy wieczorki w przedszkolu i ich niepowtarzalny klimat.

3 czerwca 2022 r. - nasze albumy

Realizując projekt „ Co słonko widziało” tworzymy albumy o każdej porze roku. Na początku czerwca powstała praca „ Cudny nasz kraj – Wiosna”, pod koniec czerwca – „Lato”.

Dodatkowo dzieci stworzyły album „Kwiaty polskie”, które jak wszyscy wiedzą są najpiękniejsze na świecie.

7 czerwca 2022 r. – eksperymenty i ramki

Bardzo lubimy eksperymentować z różnymi materiałami i substancjami. Na zajęciach wykonaliśmy doświadczenie z barwieniem kwiatów. Wraz z wodą rośliny pobrały barwnik , który spowodował zmianę koloru płatków. Następnie zrobiliśmy ozdobne ramki przez które obserwowaliśmy przyrodę na spacerze. Tworząc wycinki otaczającej nas rzeczywistości możemy dostrzegać więcej szczegółów i lepiej ją poznać.

8 czerwca 2022 r. konkurs recytatorski

Dzieci zaprezentowały poezję Marii Konopnickiej. Prezentacje oceniała komisja w składzie : Pani mgr Edyta Jurczyk – dyrektor Biblioteki Gminnej w Mędrzechowie i kierownik Biblioteki w Grądach – Pani Ewa Cholewa . Komisja zwróciła uwagę nie tylko na recytację wierszy, lecz także na charakteryzacje, scenerię i ciekawe akcesoria podkreślające tematykę utworów.

9 czerwca 2022 r. - zajęcia z tęczą

Światło i barwy to jedne z najciekawszych rzeczy, jakie możemy obserwować w przyrodzie. Czym są, jak powstają – to pytania na które staramy się odpowiedzieć w najprostszy sposób na zajęciach. Obserwujemy rozszczepienie światła widzialnego. Efektem tego zjawiska jest rozkład światła białego na wielobarwne widmo zwane tęczą.

10 czerwca 2022 r. - spotkanie z Pszczelarzem

Były to niezwykłe i bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci. Poznaliśmy fascynujący świat owadów społecznych, ich zwyczaje, zasady funkcjonowania oraz role. Mogliśmy obserwować fragment szklanego ula i koić zmysły dźwiękiem bzyczącej gromady. To wspaniałe uczucie oraz niecodzienne doświadczenie. Obserwowaliśmy pracę Pszczelarza, narzędzia służące do utrzymania pasieki, produkcji miodu i innych specyfików pozyskiwanych od pszczół . Wreszcie mogliśmy spróbować miodu prosto z ula.

Bardzo dziękujemy Panu Zbyszkowi za spotkanie, które zostanie w pamięci dzieci na zawsze.

13 czerwca 2022 r. - spotkanie z Policjantem

Przed rozpoczęciem wakacji pan Dzielnicowy spotyka się z dziećmi aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa podczas podróży, wypoczynku w domu i pobytu w różnych środowiskach.

21 czerwca 2022 r. - wycieczka

W roku szkolnym 2021/22 byliśmy na czterech wycieczkach. Ostatnia z nich to wyjazd do ZOO w Lisowie – Wygwizdowie. Mogliśmy tam obserwować wiele egzotycznych zwierząt, bawić się w mini -zoo i na placu zabaw. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do miejscowości Wełecz, gdzie dzieci zobaczyły ciekawy pomnik przyrody – sosnę na szczudłach.

Następnie udaliśmy się do Buska -Zdroju , aby odpocząć i nabrać sił w tężni solankowej oraz pobawić się na pięknym placu zabaw.

29 czerwca 2022 r. - pożegnanie Starszaków

Kart w kalendarzu było niemało
Codziennie jedną zdejmował czas.

I cóż powiecie? Ot, przeleciało
Rok szkolny minął jak z bicza trzasł.

Żegnając dzieci 6- letnie życzymy im wielu sukcesów w nauce. Aby w szkole rozwijali własne zdolności i pasje, poznawali nowych przyjaciół i realizowali swoje marzenia o przyszłości. Wspominajcie nas miło!

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego kierownik Biblioteki w Grądach -Pani Ewa Cholewa wręczyła nagrody za udział w konkursie recytatorskim. Bardzo dziękujemy nauczycielom, pracownikom, współpracownikom oraz rodzicom i dzieciom za „ dobry rok”.

Galeria