livemarks

Wiadomości z Przedszkola w Grądach

Wiosna to czas budzącej się do życia przyrody, która inspiruje również nas do działania. W roku szkolnym 2021/2022 realizujemy wiele zadań z zakresu edukacji ekologicznej. W związku z tym temat ten jest często obecny na zajęciach. Miesiąc marzec i kwiecień obfitował w ciekawe wydarzenia, które przedstawiamy poniżej wraz z galerią zdjęć.

2 marca 2022 r. - przygotowania do Święta Pań

Jesienią obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały wtedy dla kolegów wiele niespodzianek. Teraz chłopcy rewanżują się swoim koleżankom i urządzają Święto Dziewczynek. Z tej okazji wypiekają smaczne kwiatuszki.

8 marca 2022 r. - wiosenny bal

Z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy bal Księżniczek i Rycerzy. Zabawa inspirowana była bajką „ Roszpunka”. Dziewczynki wspaniale się bawiły w przebraniu księżniczek, chłopcy doskonale pełnili role rycerzy. Ciekawe pomysły pobudzały dzieci do podejmowania wspólnych działań. Dzień był niezwykle udany.

11 marca 2022 r. - podsumowanie konkursu

Uczestnicy konkursu „Moja rodzina” otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody. Dziękujemy wszystkim za udział -zwłaszcza rodzicom, którzy pomogli dzieciom wykonać albumy, pielęgnując przy tym rodzinne tradycje.

15 marca 2022 r. – zakładamy zielone hodowle

Wiosną zakładamy na sali zielony kącik, w którym sadzimy nowalijki. W tym roku dzieci wykonały specjalne doniczki na cebulkę, rzodkiewkę, rzeżuchę oraz zieloną pietruszkę.

Poprzez takie zajęcia przekonujemy dzieci do spożywania warzyw, własnej ich hodowli oraz pielęgnacji.

18 marca 2022 r. – witamy bociany

Przylot do Polski bocianów jest zwiastunem nadejścia wiosny. Dzieci z radością witają skrzydlatych przyjaciół. Na zajęciach dowiadują się o życiu tych wyjątkowych ptaków. Zagadki, konkursy, zabawy przy muzyce oraz prace plastyczne dostarczają dzieciom wiedzy o otaczającym świecie i zachęcają do poznawania przyrody.

21 marca 2022 r. – powitanie Wiosny

Pożegnanie zimy jest dawnym obyczajem. W przedszkolu wykonujemy słomianą kukłę, ozdabiamy pięknie i zanosimy nad rzeczkę. Żegnając Marzannę prosimy ją o zabranie zimy do morza aby przyszły piękne, słoneczne dni i rychło nastała wiosna. W tym dniu sprzątamy pobliski zagajnik ponieważ 21 marca obchodzimy także Święto Lasu.

22 marca 2022 r. - Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień Kolorowej Skarpetki uczy nas tolerancji i zrozumienia dla osób z niepełnosprawnościami. Uświadamiamy dzieciom, że każdy człowiek jest „inny”- ma inny wygląd, potrzeby, poglądy, upodobania, możliwości itp. Odnosimy się z szacunkiem do wszystkich ludzi.

25 marca 2022 r. – projekt „ Co słonko widziało”

Przez cały rok realizujemy projekt ogólnopolski. O każdej porze roku wykonujemy inne zadania. W marcu poznajemy polskie kwiaty chronione oraz utwory Marii Konopnickiej o tematyce wiosennej. Przygotowujemy także materiału do albumu „ Cudny nasz kraj”.

30 marca 2022 – wycieczka

Przed Niedzielą Palmową wybraliśmy się w podróż. Odwiedziliśmy ośrodek „ Lawendowe pole” w Dulczy. Tam wykonaliśmy tradycyjne palmy świąteczne oraz spotkaliśmy niezwykłych przyjaciół: koziołka Jacusia, osiłka Fionę, lamy Gucia i Sarę, psa Kostę , bociana Wojtka i wiele innych zwierzątek. Piękna pogoda pozwoliła nam się bawić się z nimi w ogrodach i zwiedzać skansen. Następnie udaliśmy się do Radomyśla Wielkiego, gdzie miło spędziliśmy czas na krytym placu zabaw Kulkoland. Bardzo lubimy podróżować, poznawać nasz kraj, tradycje,zabytki, nowe miejsca i ludzi. Czekamy z zainteresowaniem na kolejne propozycje wycieczek.

4 kwietnia 2022 – Europejski Dzień Ptaków

Z tej okazji urządziliśmy w przedszkolu Dzień Szpaka. Dzieci przedstawiły teatrzyk do utworu Lucyny Krzemienieckiej „ Z przygód krasnala Hałabały „ – „O śniadaniu w szpaczej budce”. Cały dzień bawiliśmy się w mieszkaniu szpaka poznając jego zwyczaje i upodobania, szukaliśmy ciekawostek o tych bliskich nam ptakach.

8 kwietnia 2022 r. - zabawy eksperymentalne

Wielkanoc to „święto jajek”. Doświadczenia i zabawy eksperymentalne pozwalają na poznawanie różnych substancji, produktów oraz ich właściwości. Jajka okazały się bardzo ciekawym materiałem do badań.

13 kwietnia 2022 r. – Święta Wielkanocne

Przygotowując się do świąt budujemy radosną atmosferę Wielkanocy. Dzieci przedstawiły piękną opowieść artystyczną o zwyczajach, obrzędach świątecznych z wykorzystaniem utworów literackich i muzycznych. Przy wspólnym stole zjadły wielkanocne śniadanie z tradycyjnymi potrawami. Dzieląc się jajkiem składały sobie serdeczne życzenia. Była też w ogrodzie niespodzianka od zajączka oraz piękne stroiczki na wielkanocny stół.

22 kwietnia 2022 r. - Światowy Dzień Ziemi

W tym dniu uczyliśmy się o naszej planecie. Analizowaliśmy zachowania pozytywne i negatywne wobec Ziemi. Obok przedszkola założyliśmy rabatkę na której będziemy pielęgnować łąkę kwiatową.

25 kwietnia 2022 r. – Kino Bambino

Realizując temat „ Jestem kulturalny” mówimy o wartościach i dobrach niematerialnych. Polecamy dzieciom korzystanie z ofert różnych instytucji : teatrów, kin, galerii sztuki, muzeów, sal koncertowych, bibliotek itp. W przedszkolu urządziliśmy salę kinową z kasą i biletami. Obejrzeliśmy wspólnie bajkę „ Bolek i Lolek”.

29 kwietnia 2022 r. - obchodzimy 1, 3 Maja

Kultywujemy narodowe tradycje i symbole. Z okazji Święta Konstytucji zorganizowaliśmy uroczystą akademię. Potem udaliśmy się pod Pomnik Poległych w Grądach, gdzie złożyliśmy kwiaty i znicze. Odmówiliśmy także modlitwę za Bohaterów oraz pomyślność naszej Ojczyzny. Następnie dzieci przeszły w patriotycznym marszu po naszej miejscowości.