livemarks

Złoty jubileusz - par małżeńskich w Mędrzechowie

19 maja br. - 10 par małżeńskich z naszej gminy obchodziło swój złoty jubileusz. Przeżyli razem 50 lat. Z tej okazji w Urzędzie Gminy w Mędrzechowie zorganizowana została uroczystość, podczas której jubilaci odznaczeni zostali medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Uhonorowani zostali również listami gratulacyjnymi od władz gminnych i pięknymi bukietami kwiatów. Medale i listy gratulacyjne wręczył Wójt naszej gminy Krzysztof Korzec, w asyście Sekretarz Gminy Barbary Pobiegło, Przewodniczącej Rady Gminy Barbary Brożek oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Renaty Pezdek.

Swoją obecnością uroczystość uświetnił także proboszcz mędrzechowskiej parafii Ks. Tomasz Jamróz

Wszyscy skierowali do par małżeńskich gratulacje, podziękowania i życzenia. Padały piękne słowa o wzajemnej miłości, szacunku, odpowiedzialności. Podkreślano jak wielkie znaczenie dla naszego życia społecznego ma rodzina, a w szczególności dla wychowania przyszłych pokoleń. Jesteśmy dumni, że na terenie naszej gminy są tak zacni mieszkańcy, którzy mogą stanowić przykład jak żyć we wzajemnej harmonii, zrozumieniu, tolerancji, pokonywaniu trudności - aby wspólnie przeżyć 50 lat.

Była okazja do miłego spędzenia czasu, wzniesienia toastu za pomyślność naszych jubilatów oraz zrobienia pamiątkowych fotografii.

Złote Gody obchodzili :

 

1.Teresa i Henryk Latos

  1. Apolonia i Józef Węgrzyn
  2. Halina i Władysław Kula
  3. Barbara i Henryk Jarka
  4. Genowefa i Edward Lichwała
  5. Karolina i Edmund Morawiec
  6. Katarzyna i Kazimierz Klimaj
  7. Stefania i Edward Lustofin
  8. Irena i Stanisław Machaj
  9. Janina i Stanisław Burgieł

 

oraz pięć innych par małżeńskich, które z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w uroczystości.

Wszystkim złotym jubilatom jeszcze raz składamy gratulacje i najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wielu kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu, wzajemnej miłości i poszanowaniu.

Galeria