livemarks

Szczepimy się z Kołem Gospodyń Wiejskich w Grądach

5 września w niedzielne popołudnie w Grądach odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Szczepimy się z Kołem Gospodyń Wiejskich w Grądach”.

Głównym celem festynu była promocja i przeprowadzenie szczepień przeciwko COVID-19.    To zadanie realizowano w punkcie szczepień zorganizowanym w Domu Ludowym w Grądach, a szczepienia były wykonywane przez pracowników Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec wraz z Małżonką, Sekretarz Gminy Barbara Pobiegło, Radny Gminy Mędrzechów  Kazimierz Światłowski. 

Podczas festynu odbyła się  jubileuszowa X edycja Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej akcji była książka Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”.  Na zaproszenie do wspólnego czytania odpowiedzieli  członkowie Klubu Seniora Pozytywnie Zakręceni z Mędrzechowa.  Organizatorem akcji była Filia Biblioteczna w Grądach. Akcja Narodowego Czytania promująca czytelnictwo i bogactwo klasyki polskiej literatury organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Seniorzy zaprosili też na mini koncert „Niech żyją nam Seniorzy!”  z akompaniamentem  akordeonowym Pawła Dynaka i Ryszarda  Stępnia.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty prezentowane  przez  Kazimierza Bernata  z Grupy Rekonstrukcji Historycznej II Pułku Strzelców Podhalańskich.  Wielu „wstąpiło do  wojska” stając przed komisją poborową.

Na najmłodszych czekała moc atrakcji:  zjeżdżalnia, dart, dmuchany plac zabaw, wata cukrowa. 

Muzyka na żywo; pyszności przygotowane przez panie z KGW  w Grądach; piknikowa  klasyka, czyli kiełbaski i karkówka sprawiły, że wszyscy bawili się znakomicie przy wspólnym biesiadowaniu.

KGW w Grądach  serdecznie dziękuje Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej za ogromne zaangażowanie w prowadzoną akcję szczepień.

Organizatorzy dziękują patrolowi z Komisariatu Policji w Szczucinie za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas festynu , druhom z OSP w Grądach i wszystkim Mieszkańcom, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy.

Piknik finansowany był ze środków ARiMR.

Galeria

szczepimysiekgw