Jakość powietrza

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj 109

Wczoraj 146

W tym tygodniu 109

W tym miesiącu 2374

Wszystkich odwiedzin 314036

livemarks

Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja

Już  po  raz  drugi  nie  możemy  zorganizować    obchodów  Święta  Konstytucji  3 Maja   do  jakiego  byliśmy  przyzwyczajeni  przez  poprzednie  lata  i  jak  wymaga tego   charakter  i  znaczenie    tego   Święta   . Spowodowane  jest  to  obowiązującymi  obostrzeniami  w  związku  z  trwająca  epidemią.

Uczczenie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja będzie miało charakter symboliczny i sprowadzi się do złożenia pod Pomnikiem Poległych w Mędrzechowie przez Wójta naszej gminy Krzysztofa Korca wraz z Przewodnicząca Rady Gminy Barbarą Brożek - symbolicznej wiązanki kwiatów . Będzie to wyraz hołdu, pamięci i wdzięczności dla bohaterów ówczesnych czasów złożony w imieniu władz samorządowych i społeczeństwa naszej gminy.

3 maja to również dzień Odpustu Parafialnego , w związku z tym o godz. 11.15 w Kościele Parafialnym pw.NMP Królowej Polski w Mędrzechowie zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa w intencji naszej Ojczyzny.

Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej zachęcamy wszystkich mieszkańców do wywieszania biało - czerwonych flag narodowych, aby przynajmniej w taki sposób włączyć się w obchody tego jakże ważnego dla nas Polaków Święta. Przypominamy , że dzień 2 maja jest Dniem Flagi Narodowej.

Życzymy Państwu miłego świętowania w gronie rodzinnym .