livemarks

Luty i marzec w Przedszkolu w Grądach

Prezentujemy kolejną edycję naszego pamiętnika, którym przedstawiamy wydarzenia z ostatnich miesięcy. Pomimo panującej pandemii działamy aktywnie i kreatywnie. Staramy się zapewnić dzieciom bezpieczeństwo nie rezygnując jednocześnie z wielu atrakcyjnych zajęć i zabaw. Niestety wszystkie uroczystości mają charakter wewnętrzny i są organizowane bez udziału rodziców oraz gości. Liczymy na to, że niebawem sytuacja ta ulegnie zmianie. Zapraszamy do naszej galerii.

27 stycznia i 2 lutego 2021 r. panowały bardzo dobre warunki do zabaw na śniegu. Skorzystaliśmy z tej okazji i spędziliśmy bardzo miło czas na pobliskim boisku szkolnym. Zima w tym roku nas obdarowała dobrą pogodą, wspaniałymi krajobrazami oraz zdrowiem i chęcią spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla niektórych dzieci była to pierwsza taka zima w życiu.

4 lutego 2021 r. dzieci wykonały sałatkę owocową. W okresie epidemii nie rezygnujemy z zajęć kulinarnych. Mają one jedynie nieco inny charakter. Każde dziecko przygotowuje sałatkę dla siebie z ulubionych owoców na swoim talerzyku..

11 lutego 2021 r. - Tłusty Czwartek. Tradycją przedszkola stało się pieczenie pączków i faworków. W tym roku postanowiliśmy upiec piękne róże karnawałowe. Oczywiście każde dziecko wykonało różyczkę dla siebie.

12 lutego 2021 r. obchodziliśmy dzień Świętego Walentego. Święto nie jest mocno zakorzenione w naszej tradycji. Jednak każda okazja jest dobra, aby celebrować miłe, pozytywne uczucia wobec drugiej osoby. Barwne stroje , dekoracja sali oraz liczne konkursy i zabawy sprawiły, że spędziliśmy Walentynki wyjątkowo radośnie.

15 lutego 2021r. do przedszkola zawitało Kino Bambino. Sami ustawiliśmy salę kinową , wykonaliśmy bilety oraz pieniądze do ich zakupu. Obejrzeliśmy piękną baśń J. Porazińskiej „ O dwunastu miesiącach” W czasie, gdy nie możemy wyjeżdżać do teatru i kina jest to bardzo dobre rozwiązanie.

20 lutego 2021 r zakończył się w przedszkolu program „ Kubusiowi przyjaciele natury”. Podsumowaniem programu był konkurs na najładniejszą skarbonkę wykonaną z plastikowych odpadów. Temat pobudził wyobraźnię dzieci i prace były bardzo pomysłowe.

2 marca 2021 r. dzieci przygotowywały upominki dla pań z okazji Dnia Kobiet. Serduszka z życzeniami otrzymają panie i koleżanki w przedszkolu oraz wszystkie mamy.

5 marca 2021 r. założyliśmy w kąciku przyrody zielone hodowle. Dzieci uczą się o zdrowotnych właściwościach nowalijek – pod warunkiem, że są uprawiane ekologicznie. Poznają sposoby uprawy roślin oraz ich gatunki.

8 marca 2021 r. – Dzień Kobiet. Święto to przetrwało wiele lat i jest nadal obchodzone. Czasy świetności miało w latach 60 – tych, 70- tych ubiegłego wieku. Postanowiliśmy wybrać się w sentymentalną podróż do klubokawiarni „Społem”, aby w rytmie melodii z ówczesnych lat opowiedzieć historię dziewczyny z PRL –u.

W tym dniu zorganizowaliśmy kilka niespodzianek dla dziewczynek. Były śmieszne zabaw, konkursy oraz wybory miss: zgadywanek, uśmiechu, rozśpiewania, najdłuższego warkocza, zręczności, równowagi, najpiękniejszego stroju.

Życzymy wszystkim Paniom wiosny w życiu i w sercu każdego dnia.