Jakość powietrza

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj 93

Wczoraj 121

W tym tygodniu 341

W tym miesiącu 2253

Wszystkich odwiedzin 322221

livemarks

Punkt Konsultacyjny programu Czyste Powietrze

W Urzędzie Gminy w Mędrzechowie od 1 stycznia 2021 r. działa punkt konsultacyjno-informacyny programu Czyste Powietrze.

Punkt konsultacyjno-informacyjny informuje mieszkańców o możliwości pozyskania dofinansowania z programu Czyste Powietrze w zakresie wymiany źródła ciepła, termomodernizacji lub fotowoltaiki, a także pomaga w zakresie prawidłowego wypełnienia Wniosku o dofinansowanie.

Punkt konsultacyjno-informacyjny pełni dyżury:

w środy w godzinach 8:00-11:00
w piątki w godzinach 8:00-15:00

Wnioski o dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochorny Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu "Czyste Powietrze" należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy w Mędrzechowie.

Informacji na temat programu Czyste Powietrze można uzyskać pod nr infolinii pod nr tel. 729 876 173 lub przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podstawowe informacje o programie Czyste Powietrze:

  • Program Czyste Powietrze jest programem rządowym obsługiwanym przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  • Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.
  • Zakres wsparcia obejmuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronach  internetowych:

UWAGA! Od 22 kwietnia 2024 r. nowe zasady Programu "Czyste Powietrze"

Informacje ogólne: https://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/

WFOŚiGW Kraków: https://www.wfos.krakow.pl/czyste-powietrze/

powietrze.malopolska.pl:  https://powietrze.malopolska.pl/

Małopolska Baza Instalatorów
W ślad za informacją otrzymaną od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zachęcamy do korzystania z Małopolskiej Bazy Instalatorów
Można w niej wyszukać wykonawcę instalacji, m.in. paneli fotowoltaicznych, różnych rodzajów pomp ciepła, kotłów grzewczych spełniających wymagania ekoprojektu, a nawet stacji ładowania pojazdów elektrycznych i inteligentnych systemów zarządzania energią. Baza będzie sukcesywnie powiększana o kolejnych instalatorów.
Baza została przygotowana przez Ekodoradców z Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w ramach Projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA dla Klimatu i Energii. Jest wyposażona w filtry, dzięki którym można wyszukać interesującą nas firmę, świadczącą swoje usługi w konkretnym małopolskim powiecie. Na stronie możemy także sprawdzić jej doświadczenie, zakres możliwych działań, zrealizowane inwestycje czy uzyskane certyfikaty.
Aplikacja jest użytecznym narzędziem podczas planowania przedsięwzięć takich jak np.: projekt instalacji OZE, Program Czyste Powietrze, demontaż dotychczasowej instalacji, audyt energetyczny, usługi doradcze, które polegają m.in. na przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji niezbędnej do uzyskania określonej decyzji administracyjnej oraz dofinansowania.
 

Zestawienie udziału w programie "Czyste Powietrze" - Gmina Mędrzechów

  • Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie w Gminie Mędrzechów: 110
  • Liczba zawartych umów o dofinansowanie: 76
  • Liczba zrealizowanych przedsięwzięć: 41
  • Sumaryczna kwota wyplaconych dotacji: 1 053 117,98 zł
Stan na 31 czerwca 2024 roku
czytse powietrze nowe
163 plansze reforma programu Czyste Powietrze NFOSiGW 1600x900 5 1024x576
 
163 plansze reforma programu Czyste Powietrze NFOSiGW 1600x900 1 1 1024x576