livemarks

Zima w Przedszkolu w Grądach

      Miesiąc  styczeń i luty 2019 roku to okres karnawałowych spotkań  oraz licznych działań wzbogacających pracę przedszkola. Dzieci miały możliwość  nie tylko  dobrej zabawy, ale również okazję do samodzielnej pracy. Podczas zajęć kulinarnych poznały  wartości zdrowotne potraw  wykonanych  z produktów ekologicznych. W ten sposób zachęcamy dzieci i rodziców do wspólnego  przygotowywania posiłków w domu  i eksperymentowania w kuchni.

6 marca 2019 r. – wyjazd do Dąbrowy Tarnowskiej

Przedszkole  uczestniczyło w przedstawieniu teatralnym „ Pinokio”, wystawionym w Domu Kultury. Po spektaklu udaliśmy się do centrum  zabaw „ Figle – Migle”, gdzie spędziliśmy miło czas korzystając z atrakcji tego obiektu.

28 lutego 2019 r. pożegnaliśmy karnawał

W tym dniu odbyły się zajęcia kulinarne - pieczenie faworków. Wiele osób pamięta z dzieciństwa jak „słodko” kończył się karnawał dawniej. Cały dom pachniał wanilią, konfiturą z róży, skórką z pomarańczy. Babcie i mamy krzątały się w kuchni od rana, aby upiec wspaniałe pączki, faworki i karnawałowe róże. Dziś ten klimat możemy poczuć jedynie w cukierni. Niektóre dzieci nie miały nigdy okazji, aby samodzielnie wykonać karnawałowe słodkości.

27 lutego 2019 dobyły się zajęcia komputerowe

Ministerstwo Edukacji Narodowej ustala na każdy rok szkolny kierunki realizacji polityki oświatowej państwa. W roku szkolnym 2018/19 jednym z kierunków jest: „Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.” W związku z tym realizujemy tę  tematykę, szczególnie w zakresie  bezpieczeństwa w korzystaniu z urządzeń wyposażonych w Internet.

21 luty 2019 r. – zabawy eksperymentalne 

Podczas zajęć wykonujemy wiele eksperymentów. Tym razem tworzyliśmy „ wulkany” przy pomocy prostych reakcji chemicznych. Następnie z kolorowej masy solnej tworzyliśmy makiety wulkanów oraz skamieniałości dinozaurów.

20 lutego 2019r. - spotkanie z Panem Dzielnicowym

Wizyty Pana Policjanta są w przedszkolu zawsze dużym  przeżyciem dla dzieci. Z zainteresowaniem słuchają o pracy policji a także uczą się zasad bezpiecznego poruszania po drogach, rozmawiają o bezpieczeństwie w domu i właściwym korzystaniu z zasobów dostępnych w sieci. Wielką atrakcją jest możliwość obejrzenia radiowozu wraz z wyposażeniem. Dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne odwiedziny.

14 lutego i 1 marca 2019 r. -  zajęcia kulinarne

Zdrowe odżywianie jest podstawą dobrej kondycji i samopoczucia dziecka. Preferujemy posiłki dla  przygotowane z produktów dobrej jakości. Podczas zajęć nauczycielka pokazała dzieciom, że deser nie tylko jest smaczny, ale także może być bardzo zdrowy. Na kolejnych zajęciach wykonaliśmy wspólnie świeży sok owocowo – warzywny. Urządziliśmy  również kącik zdrowej żywności.

9 lutego 2019 r. zorganizowaliśmy Dzień Babci i Dziadka

To było szczególne święto dla przedszkolaków. Dzieci z zaangażowaniem  występowały dla swoich ukochanych Babć i Dziadków oraz zaproszonych gości. Przedstawiły barwny program artystyczny, który sprawił wszystkim wiele radości.  Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek wraz z serdecznymi życzeniami. Wszyscy  bawili się wspaniale przy muzyce oraz słodkim poczęstunku.

1 lutego 2019 r. odbył się  bal karnawałowy

Barwny korowód bajkowych postaci od samego rana ozdabiał sale przedszkolne. Każde dziecko poczuło się w tym dniu wyjątkowo. Pan Paweł organizował przedszkolakom  liczne  konkursy  i zabawy integracyjne. Całe przedszkole tętniło wesoła muzyką, radością i śmiechem.

8 stycznia 2019 r. zorganizowaliśmy zajęcia otwarte dla rodziców

Kształcenie rozwijające samodzielność, innowacyjność i kreatywność dzieci jest jednym z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa na rok 2018/19. W przedszkolu funkcjonuje kółko eksperymentalne pod kierunkiem mgr Marceliny Sarat – Soja. Dzieci w sposób zabawowy, a zarazem ciekawy zdobywają  wiedzę o otaczającym świecie. Tym razem poznawały właściwości lodu.

Galeria>>