livemarks

Dzień Kobiet w Gminie Mędrzechów.

„Kobieta jest Prawdą, Pięknem,

Poezją, jest wszystkim.

Jeszcze raz - Wszystkim pod postacią

Innego, wszystkiego z wyjątkiem siebie”

8 marca – to dzień w którym szczególnie doceniamy rolę Kobiet w naszym społeczeństwie - jest okazją, aby w sposób wyjątkowy zadbać o nasze Panie. Tak też było i w naszej Gminie. Wspólne świętowanie Dnia Kobiet stało się już u nas tradycją.

Jak co roku imprezy z okazji tego święta odbyły się w Grądach, Mędrzechowie, Woli Mędrzechowskiej i Wójcinie, a zorganizowane zostały przez Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych wsi.

Spotkania kulturalno-towarzyskie przebiegały w bardzo miłej atmosferze, była okazja do miłego spędzenia czasu, kosztowania smakowitych potraw i wypieków, a piękne dekoracje dopełniały całości. We wszystkich wsiach nie zapomniano także o Paniach, które już zakończyły swoją aktywność zawodową, a ich obecność uświetniała uroczystości.

Panie z Mędrzechowa i Woli Mędrzechowskiej mogły podziwiać i oklaskiwać występ naszych seniorów z niedawno powstałego zespołu pn.” Pozytywnie Zakręceni”. Aktorzy przedstawiali humorystyczne scenki z życia wzięte, piękne wykonanie melodii współczesnych i biesiadnych zachęcały do wspólnego śpiewania, a poezja w wykonaniu Pani Izabeli Światłowskiej wzbudziła szczególny zachwyt. Nasi seniorzy już wielokrotnie udowodnili jak wielkie drzemią w nich talenty, dają przykład jak wiele można osiągnąć bez względu na wiek. Przedstawienie wyreżyserowała Pani Danuta Jabłoniec.

Obecny na wszystkich spotkaniach Wójt naszej gminy Krzysztof Korzec wręczył wszystkim Paniom piękne róże, złożył serdecznie życzenia, podziękował za przygotowanie spotkań, a w Woli Mędrzechowskiej do życzeń dołączył się także sołtys P. Marian Kozioł.

W Grądach Paniom towarzyszyli druhowie strażacy, którzy przyjęli zaproszenia na imprezę, w Mędrzechowie obsługę kulinarną zapewnili Panowie, którzy bardzo sprawnie i z dużym wdziękiem podawali do stołu, w Wójcinie Panie zostały obdarowane słodkimi upominkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję, mogły skorzystać z zabiegów kosmetycznych przygotowanych przez przedstawiciela Firmy AVON, a wśród uczestników rozlosowano nagrody w postaci kosmetyków. Życzenia i kwiaty dla Pań przekazał także mieszkaniec Wójciny obecnie przebywający w USA P. Mieczysław Sroka.

Wójt naszej gminy Krzysztof Korzec jako zwycięzca plebiscytu Gazety Krakowskiej na osobowość roku 20018 został z tej okazji obdarowany przez mieszkańców Wójciny słodkim upominkiem.

Organizatorom dziękujemy za piękne przygotowanie spotkań, a wszystkim Paniom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

 

Galeria>>