livemarks

Wydarzenia bieżącego roku szkolnego z Przedszkola w Grądach

Rok szkolny 2018/19 w Publicznym Przedszkolu w Grądach jest poświęcony rozwijaniu postaw patriotycznych w związku z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Realizowany jest także projekt mający na celu promowanie nawyków zdrowotnych, jako element współczesnego patriotyzmu. Jesień była okresem intensywnych działań i realizacji założonych celów . Odbyło się wiele  wydarzeń, które zawsze wzbogacają codzienną pracę przedszkola i są atrakcyjne dla dzieci.

3 września 2018 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Z tej okazji każdego roku pamiętamy o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Składamy kwiaty pod Pomnikiem Poległych w Grądach. Oddajemy cześć bohaterom, którzy poświęcili życie dla  Ojczyzny.

7 września 2018r. – Dzień Marzyciela

Wszyscy lubimy marzyć, jednak najpiękniejsze są marzenia dziecięce. Niekiedy marzenia się spełniają, ale niektóre pozostają tylko w naszej wyobraźni. I dobrze że tak jest, ponieważ spełnione marzenia przestają być marzeniami. Do tych niespełnionych możemy zawsze powrócić . Warto marzyć i opowiadać o tym – jak to uczyniły dzieci w tym wyjątkowym dniu. Życzymy wszystkim spełnienia wielu marzeń!

     
24 września 2018 r. przedszkole wzięło udział w jubileuszowej akcji Sprzątanie Świata.                                               

W tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej. ” Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!

25 września  2018 r. powitaliśmy Jesień

 Z założenia był to dzień pomarańczowo – czerwony. Jednak w trakcie - rozkwitł wszystkimi barwami pięknej, polskiej jesieni. Zabawy, zagadki, tańce , ciekawe prace plastyczne, czytane utwory literackie były poświęcone tej  majestatycznej porze roku. Wszyscy dobrze się bawili i sporo dowiedzieli o otaczającym nas świecie.

8 października 2018 r. odwiedzili nas Policjanci

Było  to bardzo ważne spotkanie. Dzieci z uwagą wysłuchały informacji  o zagrożeniach nie tylko na drodze, ale także w domu, przedszkolu i Internecie. Przestrogi  Pana Policjanta najlepiej trafiają do dziecięcej wyobraźni i pozostają w pamięci na długo. Odwiedziny tak miłych gości utwierdzają również dzieci w przekonaniu, że Pan Policjant zawsze udzieli im pomocy w sytuacjach trudnych. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas

11 października 2018 r. był  Dniem Czystego Powietrza.

Uroczystość rozpoczęliśmy od inscenizacji wiersza L.J Kerna „Piotruś i powietrze”, w której wzięły udział dzieci i nauczyciele. Po omówieniu prezentowanego utworu dzieci przeszły do czterech stanowisk badawczych, gdzie poznawały właściwości powietrza. Następnie rozmawialiśmy o źródłach zanieczyszczeń atmosferycznych, ich szkodliwości dla ludzi, zwierząt i roślin oraz o sposobach ochrony powietrza. Zaprezentowaliśmy m.in. działanie oczyszczacza powietrza otrzymanego z Urzędu Marszałkowskiego. Rozmowę zakończyliśmy zabawą  przy piosence „ Moja planeta” z wykorzystaniem folii białej i czarnej, ilustrującej czyste  i zanieczyszczone powietrze. Następnie dzieci ozdobiły transparenty zachęcające mieszkańców Grądów do dbania o czystość powietrza. Z gotowymi transparentami przeszliśmy po naszej miejscowości. Nasz przemarsz prowadził „Pan Wicherek” wykonany przez starszaków. Był to ważny dzień dla przedszkolaków.

16 października 2018 r.  odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka

Nowi członkowie naszej społeczności przedszkolnej złożyli ślubowanie w obecności rodziców i nauczycieli. Następnie zostali pasowani i otrzymali pamiątkowe dyplomy. To niezapomniana chwila dla  rodziców, gdy po raz pierwszy powierzają swój „najcenniejszy skarb” instytucji. Dla dziecka jest jednym z najważniejszych momentów życia – przejście z domu rodzinnego do społeczności przedszkola. Musimy pamiętać, że każde dziecko kroczy własną drogą i nie możemy wyznaczać mu innej ścieżki. Możemy jedynie kroczyć obok niego, okazywać zrozumienie, życzliwość i wsparcie. Życzymy  rodzicom wielu sukcesów wychowawczych. Dzieciom zaś radości i satysfakcji w  zdobywaniu nowych umiejętności, wiadomości,  rozwijaniu talentów i zainteresowań.

18 października 2018 r. wyruszyliśmy na pierwszą w tym roku wycieczkę

Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od obejrzenia teatrzyku pt. „Domek z piernika” w Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnie udaliśmy się do Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie. Tam, w towarzystwie pięknej pogody bawiliśmy się na placu zabaw i jeździliśmy konno z instruktorami. Po drodze zatrzymaliśmy się pod pomnikiem Jana Wnęka –  prekursora lotnictwa. W roku jubileuszowym poznajemy ciekawych ludzi  z naszego regionu.

31 października 2018 r. – pamiętamy o tych, którzy odeszli

Dzień Wszystkich Świętych jest okazją do wyrabiania   u dzieci obowiązku dbania o mogiły oraz miejsca pamięci. Rozmawiamy wtedy  o rodzinie, jej żyjących członkach i tych, którzy odeszli. Zachęcamy do pielęgnowania  tradycji, pamiątek, opowiadań , przekazów  oraz   poznawania  historii własnej rodziny. Z tej okazji składamy kwiaty, palimy znicze  i modlimy się wspólnie z dziećmi pod odnowionym Krzyżem na Wólce Grądzkiej,  mogile zmarłych na epidemię cholery w Grądach, pomnikiem Poległych w I i II Wojnie Światowej w Grądach.

Galeria>>