livemarks

KGW Grądy i Mędrzechów w projekcie „Smaki i zapachy Powiśla Dąbrowskiego”

       Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego rozpoczęło realizację projektu pt. „Małopolska czas na wieś"  z dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Projekt ma na celu przeprowadzenie warsztatów kulinarnych z udziałem stowarzyszeń z Powiatu Dąbrowskiego, a ich zwieńczeniem jest wydanie książki pt. ”Smaki Powiśla Dąbrowskiego” z przepisami na potrawy regionalne naszego regionu.  
W projekcie z naszej Gminy uczestniczą Koła Gospodyń Wiejskich z Mędrzechowa i Grądów.  Mędrzechów promuje swoje wspaniałe pączki, a Grądy swoje „Grądzkie blachorze”.

W tym celu w obydwu kołach odbyły się warsztaty kulinarne na których Panie przygotowywały te potrawy. W spotkaniach uczestniczył także Wójt naszej gminy Krzysztof Korzec oraz Panie ze Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej P. Mariola Smolorz oraz P. Anna Morawiec przygotowujące projekt.
Na koniec warsztatów zrobiono pamiątkowe zdjęcia i degustowano pyszne pączki i blachorze.