livemarks

Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej z koncertami w Ustroniu.

min IMG 3854Na zaproszenie Parafii pw. św. Klemensa i Urzędu Miasta w Ustroniu - z inicjatywy Pani Danuty Koenig Naczelnika Wydziału Urzędu Miasta w Ustroniu oraz radnego P. Eugeniusza Trzepacza - nasza Gminna Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej wystąpiła w dniach od 14 do 16 listopada br. z koncertami w Ustroniu.

Trzy dni pobytu naszych muzyków w tym pięknym uzdrowiskowym mieście było bardzo pracowite. Orkiestra wystąpiła z trzema koncertami, poprzedzonymi próbami i przygotowaniami do nich, ale nie zabrakło również czasu na miłe spędzenie czasu, poznanie miasta, nawiązanie kontaktów zawodowych, towarzyskich i przyjacielskich.
Podczas pierwszego koncertu w Kościele pw. św Klemensa , orkiestra miała okazję zaprezentować swój kunszt muzyczny , prezentując utwory patriotyczne nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości. Koncert bardzo się podobał , a zgromadzona w kościele publiczność nagrodziła muzyków gromkimi brawami. Orkiestrę i przedstawicieli władz samorządowych naszej Gminy powitał proboszcz tamtejszej parafii Ks. Antoni Sapota , który nie krył również swojego uznania dla muzyków i kapelmistrza.
Niedziela 15 listopada to dla miejscowego Kościoła Katolickiego dzień odpustu parafialnego. Uroczystą sumę odpustową obsługiwała pod względem muzycznym nasza orkiestra , a po Mszy św. wystąpiła z pięknym koncertem utworów marszowych .
Koncert miał się odbyć na dziedzińcu kościelnym , ale ze względu na złe warunki pogodowe odbył się w Kościele.
Również i ten wzbudził aplauz publiczności, a w szczególności dobór pięknych utworów muzycznych ich profesjonalne wykonanie przez naszych muzyków pod batutą Andrzeja Komorowskiego .
Koncert w domu kultury ? Prażakówka" , w ramach XVI Ustrońskiej Jesieni Muzycznej - był najważniejszym występem , a zarazem zwieńczeniem trzydniowego pobytu. Koncert przy pełnej sali głównie młodych widzów . Emocje wśród muzyków sięgały zenitu , ale przeniosły się również na widzów oklaskujących i podziwiających piękną grę orkiestry, a ?Makarena" w wykonaniu naszych muzyków porwała salę do tańca. Koncert prowadziła Pani Danuta Koenig inicjatorka całego tournee .Prowadząca przedstawiła historię orkiestry, podkreśliła wielkie zaangażowanie w jej istnienie młodych muzyków , kapelmistrza Pana Andrzeja Komorowskiego oraz władz Gminy Mędrzechów. Zachęcała również miejscową młodzież do naśladowania pozytywnych postaw naszych muzyków. Na szczególne uznanie , jak podkreśliła zasługuje fakt , że w orkiestrze grają całe rodziny np. rodzina Orszulaków i Koziołów.
Nie zabrakło miejsca na gratulacje i podziękowania. W imieniu naszej orkiestry i władz samorządowych uznanie i podziękowanie za bardzo gościnne przyjęcie złożyli : Krzysztof Korzec - Wójt naszej Gminy oraz Barbara Pobiegło - Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego . Wręczyli bukiety kwiatów oraz Monografie Gminy Mędrzechów z dedykacjami i podpisami władz i wszystkich członków orkiestry.
Wójt zaznaczył bardzo dużą role w tym przedsięwzięciu P. Eugeniusza Trzepacza naszego radnego , a zarazem długoletniego mieszkańca Ustronia i nauczyciela w tamtejszym gimnazjum.
Serdecznie zostaliśmy również przyjęci przez Burmistrza Ustronia P. Ireneusza Szarca i Proboszcza miejscowej Parafii Ks. Antoniego Sopotę.
Pomiędzy muzykowaniem uczestnicy mogli zwiedzić miasto i okolice m.in. skocznię w Wiśle im. Adama Małysza , widzieliśmy również samego Adama Małysza , ale wykonanego z białej czekolady, pałacyk Prezydentów RP, górę Czantorię , amfiteatr i wiele innych ciekawych miejsc. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki z autografem Kajetana Kajetanowicza , który jest rodowitym ustroninianem.
Zakwaterowanie i wyżywienie całej grupie zapewniła Parafia pw.św.Klemensa w Ustroniu i miejscowi sponsorzy , a inicjatorką i organizatorką wyjazdy była Pani Danuta Koening i Eugeniusz Trzepacz , którym składamy serdeczne podziękowania.
Transport został zorganizowany przez Gminę Mędrzechów.
Była to wielka promocja naszej gminy w tym pięknym uzdrowiskowym mieście.
Dziękujemy wszystkim inicjatorom i organizatorom tego wyjazdu , a orkiestrze za piękne koncerty , upowszechnianie muzyki i promowanie naszej gminy.

>> Zdjęcia w galerii