livemarks

Przedszkolaki z Grądów uczciły Święto Niepodległości

minDSC0166910 listopada odbyła się w Przedszkolu w Grądach uroczystość z okazji 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość została poprzedzona wizytą żołnierza z Jednostki Wojskowej w Krakowie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o trudnej, odpowiedzialnej i często niebezpiecznej żołnierskiej służbie. Z zainteresowaniem oglądały wojskowy mundur i przyrządy służące żołnierzom w codziennej pracy. Odbyły też wojskową musztrę.
Wszystkim żołnierzom życzymy pokoju i wytrwałości w pełnieniu trudnych zadań.

Jesteśmy bardzo młodzi, lecz uczymy się o historii naszej Ojczyzny i pamiętamy o bohaterach, którzy walczyli w obronie jej niepodległości.
Podczas uroczystości dzieci przedstawiły bogaty program artystyczny. Poezją, piosenkami i układem choreograficznym do melodii wojskowych zachwyciły rodziców i zaproszonych gości. Następnie wszyscy udali się pod Pomnik Poległych w I i II Wojnie Światowej w Grądach. Wspólną modlitwą, złożeniem przez dzieci kwiatów i zniczy uczczono pamięć poległych.
Święto Niepodległości było w przedszkolu obchodzone uroczyście i radośnie. Panie pracujące w kuchni wykonały piękny patriotyczny tort. Najmłodsza dziewczynka z przedszkola zdmuchnęła na nim świeczki życząc naszej Ojczyźnie i wszystkim Polakom pokoju, pomyślności i wszelkiego dobra. Uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni przez dzieci na słodki, biało ? czerwony poczęstunek.

 

>> Zdjęcia w galerii