livemarks

Złote Gody - par małżeńskich w Mędrzechowie

?Jedno jest tylko w życiu szczęście, kochać i być kochanym "


DSC 0444 minW sobotnie popołudnie 19 września br. 9 par małżeńskich z naszej gminy obchodziło swój złoty jubileusz. Przeżyli razem 50. lat. Dla uczczenia tego bardzo ważnego wydarzenia, dla całej naszej społeczności - w Sali Domu Ludowego w Mędrzechowie zorganizowana została uroczystość , podczas której zacni jubilaci odznaczeni zostali medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane im przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Uhonorowani zostali również listami gratulacyjnymi i pięknymi bukietami kwiatów. Medale i listy gratulacyjne wręczył wójt naszej gminy Krzysztof Korzec, w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Mędrzechów Czesława Szarkowskiego, Przewodniczącej Rady Powiatu Dąbrowskiego - Barbary Pobiegło oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Renaty Pezdek.

Swoją obecnością tą ważną uroczystość zaszczycił również Ks.Stanisław Saładyga proboszcz Mędrzechowskiej Parafii. Wszyscy skierowali do par małżeńskich gratulacje, podziękowania i życzenia na przyszłość. Podkreślano w nich jak wielkie znaczenie dla naszego życia społecznego ma rodzina, a w szczególności dla wychowania przyszłych pokoleń. Wspólnym świętowaniem mogli cieszyć się nie tylko sami jubilaci, ale również ich rodziny . Była okazja do złożenia życzeń , wspólnego odśpiewania ? Sto Lat", zrobienia pamiątkowych zdjęć, miłego spędzenia czasu. Zadbano również o oprawę muzyczną spotkania , którą zapewnił mieszkaniec naszej gminy P.Paweł Dynak. W imieniu zaproszonych gości, słowa podziękowania skierował do wszystkich P. Jerzy Zielonka.
Złote Gody obchodziły, następujące pary małżeńskie:
P. Krystyna i Tadeusz Piekielniak
P.Wiktoria i Władysław Węgiel
P.Alicja i Jerzy Zielonka,
P.Maria i Stefan Skowron
P.Zofia i Stanisław Wawrzynek
P.Krystyna i Roman Ząbkowscy,
P.Sabina i Eugeniusz Lekarczyk,
P. Zofia i Kazimierz Rusek
P.Rozalia i Mieczysław Święch
oraz trzy inne pary , które z przyczyn obiektywnych nie mogły uczestniczyć w uroczystości.
Wszystkim złotym jubilatom jeszcze raz składamy szczere gratulacje i najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wielu kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu wzajemnej miłości i poszanowaniu.

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}