livemarks

WAKACYJNE WSPOMNIENIA?

min DSC 0079Wakacje 2015 roku dawno mamy już za sobą, ale radosny nastrój, dobra zabawa połączona z edukacją, spontaniczny śmiech i dziecięcy gwar, który towarzyszył nam przez upalne lipcowe i sierpniowe dni pozostanie w pamięci do następnych wakacji.
Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: przede wszystkim różnorodne zajęcia plastyczne, teatrzyk kukiełkowy, głośne czytanie książek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, podczas których uczestnicy przygotowywali wyśmienite i bardzo zdrowe kanapki.

Dzięki zaproszeniu i gościnności p. dyrektor Małgorzaty Morawiec, niezapomnianym przeżyciem dla ponad 40 osobowej grupy uczestników była wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Był czas na zwiedzenie nowej siedziby biblioteki, zapoznanie się z księgozbiorem i zasadami funkcjonowania wypożyczalni, seans pełnego zabawnych scen i komicznych dialogów filmu pt. "Wakacje Mikołajka" w Kinie za Rogiem, grillowane kiełbaski. Na zakończenie w kręgielni "Azyl Olesno" testowaliśmy wytrzymałość torów bowlingowych i sprawdzaliśmy własne umiejętności.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się odbywająca się już po raz trzeci NOC W BIBLIOTECE, tym razem SSTTRRASZNA NOC w NAWIEDZONYM DOMU z duchami, duszkami i wiedźmami. Impreza, dla 46 uczestników, rozpoczęła się w piątek 21 sierpnia o godz. 18.00, a zakończyła o 7.00 rano w sobotę. Jedną z największych atrakcji dla młodych czytelników była możliwość spędzenia czasu poza domem i długie nocno- poranne rozmowy. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych, seansu filmowego, wspólnej lektury oraz karaoke. Na uczestników czekała wspaniała domowa pizza i przepyszne muffinki przygotowane przez Panie: Anię Bzdułę, Edytę Jasak i Ewę Starzyk.
Zgodnie z harmonogramem wakacyjne spotkania miały zakończyć się 14 sierpnia. Jednak dla kilkuosobowej grupy młodzieży trwały dalej... w remizie OSP, gdzie powstawał wieniec dożynkowy Gminy Mędrzechów. Młodzieżowa Grupa Wieńcowa podjęła się trudnego zadania i wykonała dzięki pomocy i życzliwości osób dorosłych wieniec według własnego pomysłu, który zdobył trzecie miejsce podczas dożynek powiatowych w Szczucinie.
Filia Biblioteczna w Grądach w sierpniu zorganizowała cykl zajęć ?Spotkania nie tylko z książką".
Przez cały okres wakacji trwał KONKURS NA NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA WAKACJI 2015, którego celem było podniesienie poziomu czytelnictwa zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było regularne uczęszczanie do Biblioteki w okresie wakacji.
Tytuł Najlepszego Czytelnika Wakacji zdobyły - wśród dzieci i młodzieży: Gabrysia Bzduła: 67 książek; Joanna Jasiak: 48 książek; Wiktoria Ciąbor: 41 książek
- wśród dorosłych: Dorota Misterka: 28 książek.
Przeprowadzone spotkania po raz kolejny potwierdziły, że odrobina wyobraźni i zaangażowania sprzyja pogłębieniu relacji między młodymi osobami, które otwierają się na świat i innych.
Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie dziękuje wszystkim za udział w wakacyjnych zajęciach oraz za miło spędzony czas. Jednocześnie zaprasza do korzystania z biblioteki i życzy dobrych wyników w nauce w nowym roku szkolnym 2015/2016.

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}