livemarks

Koło Gospodyń Wiejskich z Mędrzechowa na III Święcie Ziemniaka w Smęgorzowie

20150913 152224 minKoło Gospodyń Wiejskich z Mędrzechowa w dniu 13 września 2015 uczestniczyło w imprezie pod nazwą Święto Ziemniaka zorganizowanej w sołectwie Smęgorzów. Te najbardziej rozpowszechnione w naszym kraju warzywa były motywem przewodnim imprezy. Panie z KGW odpowiedziały na zaproszenie organizatorów i zaprezentowały stoisko, na którym serwowano potrawy wykonane z ziemniaków. Uczestnicy imprezy mogli degustować wiele różnych wyrobów z tego warzywa na stoiskach prezentowanych przez różne organizacje.

Na stanowisku KGW z Mędrzechowa można było skosztować potrawki z ziemniaków i boczku, pierogów z ziemniakami, ciast z dodatkiem ziemniaków, sałatki ziemniaczano - brokułowej, piure ziemniaczanego zawijanego w waflu i wielu innych smakołyków ? wszystko przygotowane przez nasze gospodynie.
Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zaproszonych gości oraz mieszkańców uczestniczących w imprezie. Panie z KGW w Mędrzechowie po raz kolejny godnie promowały naszą Gminę.
Nie uszło to uwadze organizatorów, którzy witając przybyłych gości - Pana Wójta Gminy Mędrzechów Krzysztofa Korca oraz Przewodniczącą Rady Powiatu a zarazem sekretarza Gminy Barbarę Pobiegło - chwalili jednocześnie nasze gospodynie.
To już kolejna impreza, z której Koło Gospodyń Wiejskich z Mędrzechowa wraca z trofeami.
Pani sołtys wsi Mędrzechów a zarazem Prezes KGW otrzymała nagrodę w postaci dyplomu i kosza ziemniaków za zajęcie I miejsca w organizowanym konkursie tańca. Partnerem naszej zwyciężczyni w tej konkurencji był Pan Łukasz Bzduła.
Pani Małgorzata Dziwis ? członkini KGW zajęła III miejsce w konkursie na najcięższego ziemniaka, który ważył 0,82 kg.
Składamy podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w reprezentowanie Gminy na Święcie Ziemniaka i gratulujemy kolejnego sukcesu.

Skan 00

Skan 01

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}