livemarks

Wielki sukces Gminy Mędrzechów na VII Święcie Powiśla Dąbrowskiego - Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych.

z319 minGmina Mędrzechów na tegorocznym Święcie Powiśla Dąbrowskiego wygrała wszystkie możliwe konkursy, zdobywając:
? Pierwsze miejsce w konkursie na ?Najładniejszy Wieniec Dożynkowy? w kategorii wieńca współczesnego,
? Pierwsze miejsce w ?Powiatowym Konkursie na Ośpiewanie Wieńca Dożynkowego"
? Nagrodę publiczności za ? Najładniejszy wieniec dożynkowy"
? Pierwsze miejsce w konkursie na ?Najciekawsze Stoisko Wystawowe" dla Koła Gospodyń Wiejskich z Mędrzechowa.
? III miejsce w konkursie na ?Najładniejszy Wieniec Dożynkowy" dla Młodzieżowej Grupy Mędrzechów.
? III miejsce w konkursie? Najciekawsze stoisko Wystawowe? dla Zakładu Galanterii Drzewnej z Mędrzechowa, którego właścicielem jest P. Zenon Woliński.

Miejscem gdzie w tym roku można było po raz siódmy uczestniczyć w Powiatowym Święcie Powiśla Dąbrowskiego - Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych , była Gmina Szczucin. Wszystko odbyło się w niedzielę - 30 sierpnia na placu targowym w Szczucinie w promieniach pięknego słońca. Jak się okazało bardzo szczęśliwym dla naszej gminy.
Wystawiliśmy dwa piękne wieńce dożynkowe , obydwa w kategorii wieńców współczesnych.
Pierwszy ,który wygrał konkurs i zdobył też laur publiczności - przygotowany został przez naszych mieszkańców, pod kierunkiem Pani Ewy Starzyk i Edyty Jasak. Misternie wykonany z kłosów wszystkich zbóż, z dopracowanymi najmniejszymi szczegółami, ozdobiony ziołami i kwiatami. Piękna kula z gołębiem na szczycie, wykonana z źdźbeł owsianej słomy, lśniła swoim blaskiem w promieniach słońca, wzbudzając powszechny zachwyt.
Drugi wieniec, który zdobył III miejsce - przygotowany został przez Młodzieżową Grupę Mędrzechów . Przedstawiał elementy biblijne, również bardzo precyzyjnie wykonany i piękne ozdobiony. W przygotowanie obydwóch wieńców zaangażowanych było wiele osób, efektem ich trudu są - dzieła sztuki, które zostały docenione przez jury i publiczność.
Ośpiewania wieńców dokonał zespół muzyczno - wokalny ?uOwiesek" działający przy Zespole Szkół w Mędrzechowie, prowadzony przez P. Martynę Misiaszek.
Ciekawie przygotowana i pięknie zaprezentowana aranżacja oraz występ solisty Maksymiliana Szlonzaka bardzo się podobały . Dziewczęta i chłopcy w pięknych strojach krakowskich skocznie i profesjonalnie tańczyli i śpiewali . Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami, a komisja przyznała zespołowi pierwsze miejsce w konkursie na ośpiewanie wieńca dożynkowego.
Dorobek artystyczny prezentowała Gminna Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej pod batutą Andrzeja Komorowskiego. Jak zawsze koncert naszych muzyków bardzo się podobał. Utwory muzyczne w wykonaniu orkiestry porywały publiczność , a najlepszą nagrodą był ogólny aplauz publiczności. W tej kategorii nie ma oceny konkursowej.

Po raz pierwszy na targach w całej okazałości zaprezentowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mędrzechowa, prezentując swoje stoisko wystawowe. Wszystkie jego elementy precyzyjnie przygotowane tworzyły jedną spójną i bardzo atrakcyjną całość.
Stoisko wzbudzało furorę zarówno pod względem wyglądu , jak również serwowanych potraw : pysznych pierogów, ciast drożdżowych, pasztecików itp. Potrawy ze smakiem kosztowali uczestnicy imprezy, w tym również delegacje zagraniczne ze Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Mołdawii. Swoje uznanie wyraził też m.in. odwiedzający stoisko Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz , Marszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i wielu innych gości. Do stoiska ustawiały się długie kolejki. Wykorzystano również okazję do wspólnych zdjęć.
Było czym częstować, gdyż prace przygotowawcze zaczęto dużo wcześniej, a brały w nich udział mieszkanki Mędrzechowa, członkini KGW .
Uśmiechem i miłą obsługą Panie, w firmowych fartuszki zachęcały do odwiedzania stoiska , co dało też oczekiwany efekt.
Głównym inicjatorem i pomysłodawcą całości była Prezes KGW i zarazem sołtys Mędrzechowa P. Bernadeta Światłowska, która swoim przykładem, mobilizacją i uporem zachęcała wszystkich do działania.
Wspólna praca została doceniona . Paniom przyznano pierwszą nagrodę w konkursie na najciekawsze stoisko wystawowe.
Gmina Mędrzechów na swoim stoisku , swój dorobek prezentowała w bardzo ciekawej wystawie fotograficznej oraz folderze informacyjnym. Wystawa przygotowana przez pracowników Urzędu Gminy i Gminnej Biblioteki Publicznej bardzo się podobała, a odwiedzający ją goście nie kryli swojego uznania.
P. Zenon Woliński właściciel firmy Zakład Galanterii Drzewnej z Mędrzechowa zaprezentował i promował na osobnym stoisku swoje usługi w zakresie oprawy obrazów i wyrobów artystycznych. Przyciągający uwagę wystrój, gustownie dobrane elementy i detale wyposażenia przyciągały uwagę publiczności i zdobyły uznanie komisji oceniającej, która przyznała mu III nagrodę w konkursie.
W trakcie imprezy nasi rolnicy uhonorowani zostali medalami ? zasłużony dla rolnictwa" nadanymi przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, a byli to :
P. Janusz Szajor, P.Paweł Babiarz rolnicy ze wsi Kupienin. Wręczenia medali dokonał Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz w asyście Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego i Burmistrza Szczucina Andrzeja Gorzkowicza.
Również nasz przedsiębiorca P. Grzegorz Piechota właściciel frimy ?EGBUD" z Wójciny, został odznaczony medalem zasłużonym dla rozwoju przedsiębiorczości .
Odznaczonym gratulujemy.
Władze samorządowe naszej gminy na imprezie reprezentowali: Wójt - Krzysztof Korzec, Przewodniczący Rady Gminy - Czesław Szarkowski wraz z radnymi , Sekretarz Gminy, a zarazem Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego - Barbara Pobiegło, Skarbnik Gminy - Kazimiera Klimaj i inni zacni goście.
Cała impreza była bardzo udana, a piękna pogoda sprzyjała jej uczestnikom i organizatorom.
Wszystkim osobom i instytucjom, które tak pięknie zaprezentowały naszą gminę na VII Święcie Powiśla Dąbrowskiego - Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych - składamy wielkie podziękowania . Trud i wysiłek i tym razem nie zawiodły. Wspólna praca przyniosła oczekiwane efekty. Był to, jak do tej pory największy sukces Gminy Mędrzechów i jej mieszkańców na Święcie Powiśla Dąbrowskiego. Bardzo Dziękujemy.

 

 

x Skan 01

x Skan 02

x Skan 03

x Skan 00

>> Zdjęcia w galerii

 

{backbutton}