livemarks

Odpust Parafialny i koncert orkiestry w Woli Mędrzechowskiej.

DSC 0463min15 sierpnia - Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny , Święto Wojska Polskiego obchodzone na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 - a dla parafian Woli Mędrzechowskiej także dzień odpustu parafialnego.
Tegoroczne świętowanie w Woli Mędrzechowskiej miało szczególny charakter, gdyż było połączone z koncertem naszej Gminnej Orkiestry.
Uroczysta suma odpustowa odprawiona została w parafialnym kościele, w koncelebrze proboszcza tutejszej księdza Tomasza Majchrzaka i księży zaproszonych.

Msze Świętą swoim występem uświetniła orkiestra oraz przepięknie odśpiewany hymn ?Ave Maryja" w wykonaniu naszej miejscowej artystki Katarzyny Jasak.
Mieszkańcy tradycyjnie święcili: zioła, zboża i kwiaty.
Po zakończonej procesją sumie - z koncertem wystąpiła nasza gminna orkiestra z Woli Mędrzechowskiej . Inauguracją był występ solistki Katarzyny Jasak, która wzruszyła wszystkich swoim pięknym wykonaniem ? Barki".
Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić nasza orkiestra pod batutą Andrzeja Komorowskiego pokazała kunszt swoich umiejętności . Koncert bardzo się podobał , a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Podczas całej uroczystości, w której licznie uczestniczyli zaproszeni goście i nasi mieszkańcy, można było oglądać wystawę fotograficzną z koncertów orkiestry , a w szczególności ostatniego koncertu podczas wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Dąbrowie Tarnowskiej. Wystawę przygotował radny Rady Gminy Mędrzechów - Eugeniusz Trzepacz.
Na koniec wszyscy artyści i organizatorzy usłyszeli miłe słowa podziękowania od uczestników uroczystości oraz naszego Wójta Krzysztofa Korca.
Jeszcze raz składamy podziękowania wszystkim wykonawcom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości .

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}