livemarks

Święto Bożego Ciała w Mędrzechowie.

min boze cialoW dniu 4 czerwca br. w Mędrzechowie, podobnie jak we wszystkich katolickich Kościołach obchodzono uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Święto Bożego Ciała. Obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach miast i wsi. Podobny przebieg miała również uroczystość w Mędrzechowie. Wierni wyszli z Najświętszym Sakramentem z kościołów na ulice Mędrzechowa. Procesja zatrzymywała się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane były związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii.

Jeden z ołtarzy podobnie jak w poprzednich latach był zlokalizowany na budynku Urzędu Gminy, przygotowany przez pracowników Urzędu Gminy, ozdobiony naturalnymi kwiatami ogrodowymi.
Pozostałe trzy ołtarze przygotowane były przez Parafian, a zlokalizowane na budynkach: Przedszkola, Ośrodka Zdrowia i Sklepu Pani Grażyny Surdel.
Procesję prowadził proboszcz ks. Stanisław Saładyga w asyście księdza wikarego, organisty, ministrantów, służby liturgicznej, pocztów sztandarowych, jednostek ochotniczych straży pożarnych. W procesji uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne, dzieci przedszkolne i młodsze oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy parafii i gminy.
Uroczystość Bożego Ciała obchodzona jest w Kościele od połowy trzynastego wieku. Do Polski trafiła w 1320 roku. Początkowo świętowano ją jedynie w diecezji krakowskiej. Od końca czternastego wieku - we wszystkich diecezjach.

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}