livemarks

?Wielkość w przemijaniu?- pamięci Świętego Jana Pawła II

min jp2?Święci nie żądają od nas oklasków, ale byśmy ich naśladowali. Dziś jesteśmy tu, by Jemu powiedzieć: dziękuję! A przede wszystkim jesteśmy tutaj, by zebrać to, co nam pozostawił Święty Jan Paweł II" - te słowa rozpoczęły 19 kwietnia 2015 r. montaż słowno-muzyczny ?Wielkość w przemijaniu" zaprezentowany przez uczniów Zespołu Szkół w Mędrzechowie, a poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II w 10. rocznicę śmierci i pierwszą rocznicę kanonizacji.
Wykonawcy zadbali o to, by wymiar duchowy i artystyczny wydarzenia współgrały idealnie.

Na program złożyły się autentyczne słowa Jana Pawła II utrwalone na taśmie filmowej, zapamiętane w czasie kolejnych wizyt w naszym kraju, starannie dobrane recytacje, cytaty z pism i wierszy oraz pięknie i wzruszająco wykonane pieśni. Przy akompaniamencie p. Martyny Misiaszek i Krystiana Karyty chór oraz soliści Magdalena Lesiak i Maksymilian Szlonzak zaśpiewali ?Liczę na Ciebie Ojcze", ?Nie lękajcie się", ?Abba Ojcze". Zabrzmiało również wykonane na skrzypcach przez Natalię Jurek ?Ave Maryja". Na zakończenie kościół parafialny w Mędrzechowie wypełniły dźwięki ulubionej pieśni Karola Wojtyły - ?Barki", która już na zawsze pozostanie dla Polaków pieśnią nierozerwalnie związaną z osobą Świętego Jana Pawła.
Program był dla wszystkich czasem zadumy i refleksji nad własnym życiem i spuścizną Świętego Jana Pawła II , którego wielkość jako papieża i człowieka polegała na dwóch rzeczach: jego sile wiary i ogromnym zaangażowaniu duszpasterskim. Po 10 latach od śmierci papieża Polaka co w nas zostało z Jego nauki? Czy żyjemy nauczaniem Jana Pawła II? Czy Jego słowa trwają w nas?

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}

Edyta Jurczyk