livemarks

Dzień Kobiet w Mędrzechowie

dzien kobietKobieta ma tyle siły,
że zadziwia mężczyzn...
Kobieta dźwiga ciężar losu ,
Kobieta rozwiązuje problemy,
Kobieta jest pełna miłości,
radości i mądrości ...
Miłość kobiety jest potężna
Jedyna niesłuszna w Kobiecie rzecz to to, że czasem zapomina ile jest warta.

Strofy tego wiersza, stanowiły niejako tło do zorganizowanej w Mędrzechowie imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Uroczystość odbyła się w dniu 7 marca br. w przeddzień Święta, w sali Domu Ludowego.
Organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich w Mędrzechowie wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną. Impreza zatoczyła szersze kręgi ponieważ zaproszone zostały również Panie z Grądów oraz Panie Seniorki.
Pięknie przygotowana dekoracja , w wiosennych barwach cieszyła oko i dodawała rangi świętu.
Słowa powitania , podziękowania i życzeń skierowały do obecnych Pań ; Edyta Jurczyk - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Bernadeta Światłowska - Prezes KGW w Mędrzechowie.
Z koncertem wystąpił zespół muzyczny ? De facto" . Dźwięki pięknych melodii w wykonaniu muzyków bardzo się podobały i cieszyły ucho.
Miłą niespodzianką były piękne różę wręczone wszystkim Paniom przez naszego Wójta Krzysztofa Korca, który przybył na uroczystość wraz z małżonką. Złożył wszystkim Paniom serdeczne gratulacje i życzenia, a organizatorom podziękował za przygotowanie spotkania.
Całość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, nie zabrakło dobrego humoru i wspaniałych smakołyków przygotowanych przez same Panie.
Cieszy nas wszystkich taka inicjatywa , bo tylko wspólna praca dla dobra ogółu przynosi pozytywne efekty.

Należy również zaznaczyć, że w podobny sposób świętowały również Panie w Kupieninie. Tam także nie zapomniano o Seniorkach, a spotkanie zorganizowano z inicjatywy Pani sołtys Barbary Brożek.

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}