livemarks

?Schadzka u Leona" w wykonaniu aktorów K G W Grądy.

DSC 0340W sobotnie popołudnie 14 lutego , w dzień Świętego Walentego i ostatnią sobotę karnawału - ?zapusty" aktorzy, amatorzy z Koła Gospodyń Wiejskich w Grądach, zaprezentowali bardzo licznie zgromadzonej publiczności sztukę pt. ? Schadzka u Leona".
Przedstawienie wystawione w Domu Ludowym w Grądach bardzo się podobało.
Jest to komedia , która nawiązuje do przywar ludzkiej natury , jak również do tradycji zapustów. Było również miejsce na petycje do Wójta , w bardzo pilnych i istotnych sprawach dla bohaterów sztuki i nie tylko.

Widownia nagradzała aktorów gromkimi brawami, a bardzo humorystyczne sceny i sposób gry aktorskiej , jak przystało na dobrą komedię - wzbudzała wśród publiczności wiele radości i śmiechu.
Możemy śmiało stwierdzić, że mamy bardzo utalentowanych aktorów , którzy sami przygotowali kostiumy , przygotowali wystrój sceny, poświęcili swój czas, aby przychodzić na próby - ale efekt był naprawdę imponujący.
Rekwizyty sceniczne, które stanowiły wyposażenie dawnej izby były bardzo oryginalne i trafnie dobrane do całości.
Jest to już trzecie przedstawienie w wykonaniu KGW Grądy . Przypomnijmy , że podobne było wystawienie z okazji zapustów w 2013 r. oraz na imprezie z okazji 625-lecia Grądów pt.
? Ożenek wnusi".
Na uwagę zasługuje fakt , że całość : od pomysły , poprzez napisanie scenariusza , reżyserię, oprawę muzyczną , przygotowanie kostiumów, rekwizytów i wykonanie - została przygotowana przez mieszkańców Grądów.
Scenariusz napisała Pani Krystyna Światłowska , ale jak sama mówi w trakcie prób powstawało jeszcze wiele pomysłów, które wprowadzano do scenariusza na bieżąco i jest to efekt pracy całego zespołu.
Poniżej przedstawiamy obsadę aktorską i osoby zaangażowane w przygotowanie przedstawienia:
Scenariusz ? Krystyna Światłowska
Oprawa muzyczna - Katarzyna Machaj-Chmura
Scenografia - Liliana Magdziak

Obsada aktorska:

Maria Przytulanka - Małgorzata Dragan
Zofia Parzybroda - Marzena Rachmaciej
Helenka - Beata Kic
Leon - Iwona Kic
Franek- Karolina Misterka
Antek- Edyta Jurczyk
Kierownik/ Zapust- Andrzej Sobieraj
Gospodyni - Anna Zamora
Zapuśnicy - Dorota Misterka, Agnieszka Starsiak
Bernard - Lidia Wójtowicz

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia gratulujemy i zachęcamy do kontynuacji tego typu przedsięwzięć.

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}