livemarks

Gminne zawody V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

DSC 0556W dniu 16 września 2014 roku na boisku ORLIK 2012 w Mędrzechowie odbyły się gminne eliminacje V Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska. W zawodach wzięły udział uczennice i uczniowie reprezentujące Szkoły Podstawowe z Bolesławia i Mędrzechowa. Turniej odbył się kategoriach wiekowych 10 ? 11 lat.
Zwycięzcą kategorii dziewcząt okazały się uczennice z Mędrzechowa. Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z Bolesławia. Zwycięzcą w kategorii chłopców okazała się drużyna z Mędrzechowa, na drugim miejscu uplawowała się drużyna z Bolesławia a trzecie miejsce zajęła druga drużyna Mędrzechowa. Zwycięskie drużyny awansowały do rozgrywek I szczebla eliminacji wojewódzkich. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni pamiątkowymi opaskami oraz dyplomami.

Należy nadmienić, że, celem organizacji V TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu ?Moje boisko ? ORLIK 2012".
Organizatorami turnieju byli: animator sportu i instruktor piłki nożnej Grzegorz Orszulak, nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Mędrzechowie Grzegorz Marszałek, Monika Tracz. Opiekę medyczną sprawował Marcin Bzduła.

{backbutton}