livemarks

Plenerowe czytanie ?Trylogii? H. Sienkiewicza

DSC 0210 minGmina Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie po raz pierwszy włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Tegoroczne czytanie skupiało się na ?Trylogii" Henryka Sienkiewicza.
Piękna wrześniowa pogoda pozwoliła na zorganizowanie imprezy w plenerze. 5 września br. w Hali Widowiskowej zgromadzili się uczniowie Gimnazjum z Mędrzechowa, nauczyciele, przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Woli Mędrzechowskiej oraz miłośnicy twórczości Sienkiewicza. Wśród zaproszonych gości byli obecni Sekretarz Gminy Mędrzechów p. Barbara Pobiegło oraz Radny Gminy p. Grzegorz Król.

W scenerii specjalnie przygotowanej na tę okazję zabrzmiały fragmenty ?Ogniem i mieczem", ?Potopu" i ?Pana Wołodyjowskiego" w wykonaniu uczniów : Katarzyny Król, Karoliny Łopata, Agnieszki Klimaj, Szymona Starzyka, Damiana Dynaka, Marceliny Łazarz, Moniki Klimaj, Aleksandry Król, Kingi Zapała, Weroniki Bujanowskiej, Jakuba Pietraszka oraz nauczycieli p. Danuty Jabłoniec, p. Moniki Rachmaciej, p. Jolanty Kogut i p. Mirosława Wariasa.
Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2012 r. przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}