livemarks

Nowa odsłona Domu Parafialnego w Woli Mędrzechowskiej

dom parafialnyminDom Parafialny w Woli Mędrzechowskiej został przekazany przez parafię na rzecz gminy. Służy on od wielu lat tamtejszej społeczności oraz Gminnej Orkiestrze Dętej.
Wymagał on remontu dlatego gmina poczyniła starania o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Udało się otrzymać takie wsparcie. Remont budynku został przeprowadzony od marca do lipca bieżącego roku. Koszt remontu wyniósł około 250 tys. złotych z czego 140 tys. złotych pochodziło z dofinansowania.

W trakcie remontu wymieniono okna, ocieplono ściany i strop, wykonano nową elewację, wymieniono instalację elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną, odnowiono kuchnie wraz z meblami, wykonano posadzki, odmalowano ściany oraz sufity w całym budynku, wymieniono ogrzewanie oraz zagospodarowano teren wokół budynku.
Aktualnie Dom Wiejsko-Parafialny jest ogólnodostępny dla mieszkańców. Jest też miejscem prób Orkiestry Dętej. Będą mogły w nim się odbywać zarówno spotkania wiejskie jak i uroczystości okolicznościowe.

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}