livemarks

Gmina Mędrzechów na VI Święcie Powiśla Dąbrowskiego

DSC 0734 minGmina Mędrzechów wzorem lat poprzednich również w tym roku z sukcesami uczestniczyła w VI Święcie Powiśla Dąbrowskiego, Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych. Gospodarzem tegorocznego święta była Gmina Radgoszcz, a impreza odbyła się nad zalewem w Narożnikach. Scenariusz uroczystości przebiegał podobnie jak w latach poprzednich, inauguracją była Msza św. odprawiona w parafialnym kościele w Radgoszczy. Poświęcono piękne wieńce dożynkowego, jako symbol zebranych plonów i trudnej pracy rolnika. Zwrócono szczególną uwagę na rolę chleba w naszym życiu, jakim szacunkiem darzyli go nasi przodkowie, jak ważną rolę odgrywa sprawiedliwe jego dzielenie.

Z naszej Gminy wystawiono dwa wieńce dożynkowe tradycyjny i współczesny. Wieńce przez kilka tygodni pieczołowicie przygotowywały panie z KGW w Mędrzechowie i młodzież z Mędrzechowa. Fachową radą i pomocą służyły także panie z naszej Gminnej Biblioteki Publicznej. Wieńce były piękne, a trud został nagrodzony. Obydwa zdobyły wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Wieńca Dożynkowego.
Nagrodę i dyplom odebrała z rąk starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego sołtys Mędrzechowa P. Bernadeta Światłowska.
Sukcesem też zakończył się występ zespołu ?Owiesek", który zajął III miejsce w konkursie na ośpiewanie wieńca dożynkowego. Młodzież z Gimnazjum w Mędrzechowie zaprezentowała bardzo ciekawy, dynamiczny, pięknie wykonany pokaz, nawiązujący do tradycji żniwnych.
Wielkim aplauzem przyjęłą publiczność występ naszej orkiestry dętej. Koncert bardzo się podobał. Muzycy zaprezentowali kunszt i wielkie umiejętności muzyczne.
W konkursie na najciekawsze stoisko wystawowe nasz przedsiębiorca Zenon Woliński, właściciel firmy Zakład Galanterii Drzewnej Mędrzechów zajął III miejsce. Stoisko bardzo się podobało, było bardzo atrakcyjnie przygotowane , reklamowało wyroby firmy.
Nasi utalentowani mieszkańcy mogli swoje rękodzieło wystawić na stoiku gminnym. Prezentowały się tam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mędrzechowie i Grądach, przedstawione były fotografie z najciekawszych wydarzeń w Gminie.
Złotymi medalami za zasługi dla rolnictwa zostali odznaczeni rolnicy z naszej gminy tj. P. Borek Henryk z Kupienina i P. Chrzan Paweł z Mędrzechowa. Odznaczonym serdecznie gratulujemy.
Osoby, które nie brały udziały w imprezie mogły na żywo oglądać jej przebieg w Telewizji Kraków. Naszą gminę reprezentował Wójt Krzysztof Korzec, pokazywane też było stoisko gminne.
Wszystkim osobom zaangażowanym w prezentacje naszej gminy na Święcie Powiśla Dąbrowskiego serdecznie dziękujemy, ich trud i wysiłek, i tym razem nie zawiodły.

dyplom1 min dyplom2 min dyplom3 min

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}