livemarks

Jubileusz 20-lecia działalności Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek w Kupieninie

DSC 0327W dniu 26 lipca 2014 miała miejsce uroczystość 20-lecia działalności w Polsce Sióstr Benedyktynek Wynagradzających Najświętszemu Obliczu Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
Mszę Świętą koncelebrowaną z tej okazji w kaplicy w Kupieninie poprowadził abp Zygmunt Zimowski oraz biskup tarnowski Wiesław Lechowicz.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych: Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec oraz Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Robert Pantera, przedstawiciele duchowieństwa, zaproszeni goście z kraju i zagranicy, pracownicy i pensjonariusze Domu Radosnej Starości oraz mieszkańcy Kupienina i Mędrzechowa.
Zgromadzenie Zakonne Sióstr Benedyktynek zostało założone we Włoszech po II wojnie światowej. Funkcjonuje na terenie Włoch, Polski oraz Indii. Celem ich działalności jest opieka nad osobami starszymi i obłożnie chorymi.
Siostry Benedyktynki prowadzą klasztor w Kupieninie od 1994 roku. Na co dzień opiekują się pensjonariuszami Domu Radosnej Starości wspierając w ten sposób kadrę pracowników DRS.

>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}