livemarks

Spotkanie opłatkowe KGW Wola Mędrzechowska

W dniu 17.12.2016 r. w Domu Parafialnym w Woli Mędrzechowskiej odbyło się spotkanie opłatkowe, zorganizowane przez niedawno utworzone Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Medrzechwskiej. Był to dla członkiń tegoż KGW dzień wyjątkowy ponieważ to przedświąteczne spotkanie było jednocześnie pierwszym, wspólnym przedsięwzięciem 25 pań, które wstąpiły w szeregi Koła Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Świąteczny nastrój ubogacił występ Orkiestry Dętej  z Woli Mędrzechowskiej, która zagrała kilka najpiękniejszych polskich kolęd.

Panie  z KGW swoją obecnością zaszczycił ks. Tomasz Majchrzak, przedstawiciele władz Gminy Mędrzechów: Wójt Gminy ? Krzysztof Korzec, Sekretarz Gminy ? Barbara Pobiegło, Sołtys wsi ? Marian Kozioł oraz licznie przybyli mieszkańcy wsi. W sumie w spotkaniuwzieło udział przeszło 70 uczestników.

Centralnym punktem spotkania było łamanie się opłatkiem i wzajemne składanie sobie życzeń Swiątecznych i Noworocznych. Mieszkańcom wsi życzenia złożyli Prezes KGW Pani Jolanta Iwaszkiewicz, Wójt Gminy oraz Sołys.

Zgodnie z polskim zwyczajem na ten wyjątkowy wieczór Panie z KGW przygotowały tradycyjne potrawy. Nie zabrakło czerwonego barszczu, kapusty z grochem i wspaniałych, słodkich, świątecznych wypieków.

W pięknie przystrojonej sali, w atmosferze wzajemnej życzliwośći i serdeczności upłynął ten wyjatkowy, grudniowy wieczór.