livemarks

Dzień Kobiet w Gminie Mędrzechów

?Jest dla malarza paletą
I weną jest dla poety
Miłością jest i podnietą
Cóż wart byłby świat bez kobiety?
 
8 marca ? Dzień Kobiet, to dzień aby przypomnieć całemu społeczeństwu o roli Kobiet w naszym życiu oraz szczególnie Je docenić. Tak też było w naszej gminie.
Imprezy z tej okazji odbyły się w Grądach, Mędrzechowie i Wólce Grądzkiej.

Wszystkie zorganizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych wsi.
Do Grądów w drodze rewanżu gościnnie zostały zaproszone Panie z Mędrzechowa.
We wszystkich wsiach nie zapomniano również o Paniach przebywających już na emeryturach.
Wszystkie spotkania przebiegały w bardzo miłej atmosferze , była okazja do wspólnego spotkania, miłego spędzenia czasu oraz kosztowania smakowitych potraw i wypieków.
Panie z Mędrzechowa mogły podziwiać i oklaskiwać młodych aktorów z Zespołu Szkół w Mędrzechowie, którzy pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali piękne przedstawienie nawiązujące do tematyki rodzinnej, roli kobiety w rodzinie oraz jakie wartości powinny być dla nas najważniejsze. Niektóre scenki były bardzo humorystyczne, a całość bardzo profesjonalnie przygotowana i zagrana.
Obecny na spotkaniach Wójt Krzysztof Korzec wręczył wszystkim Paniom róże i tulipany, złożył serdecznie życzenia i gratulacje , podziękował za przygotowanie spotkań.
W Grądach w imieniu męskiej społeczności wsi do życzeń dołączył się radny Zbigniew Kulig. W Wólce Grądzkiej życzenia Paniom złożyli sołtys i radny Tadeusz Trębaczewski oraz Jerzy Lekarczyk, którzy obdarowali Panie czekoladami oraz pięknymi pamiątkami w kształcie serca.
Cieszy fakt, że społeczeństwo naszej Gminy jest coraz bardziej aktywne , takie spotkania sprzyjają integracji, powstawaniu nowych pomysłów i działań , docenienia i zauważenia osób, które niekiedy w samotności spędzają wiele dni swojego życia
Organizatorom dziękujemy za piękne przygotowanie imprez, a wszystkim Paniom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego nie tylko z okazji święta.