livemarks

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Mędrzechowskiej ma nowy samochód

osp wolaJednostka OSP w Woli Mędrzechowskiej jako kolejna z naszej gminy została wyposażona w nowy samochód pożarniczy. Jest to samochód specjalny marki RENULT TRAFIC, rok produkcji 2004, zakupiony ze środków Urzędu Gminy w Mędrzechowie za kwotę 20 000 zł. Na dostosowanie do wymogów samochodu specjalnego, pożarniczego wydatkowano dodatkowo kwotę 6 000 zł.
O zakup samochodu od kilku lat zabiegali druhowie strażacy z Woli Mędrzechowskiej.

Symboliczne przekazanie kluczyków do auta odbyło się w dniu 17 listopada br. w Woli Mędrzechowskiej. Czynności tej dokonał Wójt naszej gminy Krzysztof Korzec, który przekazał kluczyki Naczelnikowi OSP dh Markowi Trójniakowi, a ten z kolei przekazał je kierowcy OSP dh Dariuszowi Jasiakowi.
Wójt podziękował strażakom za ich aktywność i zaangażowanie zarówno w akcjach ratowniczych, jak również pracę na rzecz lokalnej społeczności. Straż jako jedna z nielicznych organizacji na wsi jest aktywna w wielu dziedzinach. Poprzez swoje działania pełni funkcję ratowniczą, edukacyjną, kulturalną, społeczno - wychowawczą. Gratulacje dla jednostki przekazał również dh Ryszard Pikul.
W ceremonii uczestniczyli wszyscy druhowie strażacy z jednostki z Woli Mędrzechowskiej oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy - Krzysztof Korzec, Sekretarz Gminy Mędrzechów, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego - Barbara Pobiegło, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej - dh Ryszard Pikul, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Mędrzechowie - Jerzy Kaczówka.
W imieniu strażaków podziękowania na ręce Wójta przekazał sołtys wsi Marian Kozioł, który podziękował również wszystkim druhom strażakom za ich aktywność i prace.
W całej uroczystości przejawiały się życzenia, aby samochodem tym strażacy jak najmniej musieli wyjeżdżać do akcji ratowniczych, a samochód był wykorzystywany do innych ważnych celów, wydarzeń i funkcji pełnionych przez Ochotnicze Straże Pożarne.>> Zdjęcia w galerii

{backbutton}