livemarks

Lekcja patriotyzmu od przedszkola

11listopada ppgrady?Patriotyzmu należy uczyć od najmłodszych lat" - aby wyjść temu naprzeciw przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Grądach pod kierunkiem swoich Pań, przygotowały i zaprezentowały piękną akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 11 listopada.
Brały w niej udział wszystkie dzieci przedszkolne, a widzami byli rodzice i zaproszeni goście. Dzieci w powadze i skupieniu odśpiewały Hymn Narodowy, zaprezentowały patriotyczne teksty i piosenki oraz taniec ?Marsz Pierwszej Brygady".

Piękna dekoracja i odświętne stroje dzieci z elementami barw narodowych nadawały jeszcze bardziej podniosłego charakteru tej uroczystości.

Przedszkolaki w recytowanych tekstach ze wzruszeniem odnosiły się do swojej Polskiej tożsamości, oddawały hołd bohaterom. Najbardziej utkwiły w pamięci słowa wyrecytowane przez Patrycję:

?Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty Listopada
Tym, co padli za Ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa
I my przedszkolacy o tym pamiętamy
I dlatego dzisiaj tu się spotykamy"

Po części artystycznej dzieci w asyście Pań nauczycielek, rodziców i zaproszonych gości złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem poległych w Grądach.
Cieszy fakt, że w najmłodszym pokoleniu zaszczepia się ducha patriotyzmu , który przejawia się również poprzez szanowanie naszych Świąt Narodowych , barw narodowych, tożsamości narodowej , pamięci o naszych bohaterach, którzy wywalczyli nam wolność, a dzięki którym ,jak powiedział Maks jeden z uczestników akademii  ?tylko z książek poznajemy dziś niewolę".

>> Zdjęcia w galerii.

{backbutton}