livemarks

Festiwal Przedszkolaków w Mędrzechowie

festiwalprzedszkolakowDnia 4 czerwca w sali Domu Ludowego w Mędrzechowie odbył się Festiwal Przedszkolaków organizowany przez Wójta Gminy Mędrzechów- Krzysztofa Korca oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Mędrzechowie.
Od godziny 1000 zaczęli gromadzić się zaproszeni goście, w tym najbardziej wyczekiwani bohaterowie tego dnia- przedszkolaki, którym cała uroczystość była dedykowana.

Mieliśmy przyjemność gościć przedszkolaków z Bolesławia, Samocic, Mędrzechowa, Woli Mędrzechowskiej , a także Grądów. Dzieci miały okazję wykazać się podczas występów tańcem, śpiewem i recytacją.

Na scenie przystrojonej kwiatami z kolorowego papieru i tęczowych balonów zaprezentowało się blisko 130 małych artystów wirujących między innymi w rytm kujawiaka, ?Tańca węgierskiego" Johanna Brahmsa, kazaczoka, rock and rolla, czy Gangnam Style jak i wesołych dziecięcych piosenek; publiczność podziwiała pląsające wspólnie w kółeczku żabki, bociany, biedronki i pszczółki, bajkowe postacie z wierszy Jana Brzechwy, występy wokalne, krótkie inscenizacje i skecze. Przedszkolaki zachwyciły nie tylko umiejętnościami tanecznymi, aktorskimi i wokalnymi, ale i wspaniałymi kostiumami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.
Na widowni oprócz najmłodszych artystów, ich nauczycieli i rodziców zasiedli zaproszeni goście: p. Wiesław Noga- przewodniczący Rady Gminy , p. Barbara Pobiegło- sekretarz Gminy, p. Jolanta Kogut-wicedyrektor Zespołu Szkół w Mędrzechowie, Alicja Dziewińska ? długoletnia Dyrektor MBP w Dąbrowie Tarnowskiej, Krystyna Chmura- emerytowany Kierownik GBP w Mędrzechowie p. Lucyna Mirecka- kierownik Gminnej Biblioteki w Bolesławiu oraz asp. Waldemar Gorzkowicz z Komendy Policji w Szczucinie.
Podczas Festiwalu w ramach XII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbywającego się pod hasłem ?Czytanie dzieciom ? najlepsza inwestycja!" dzieci przeżyły magiczne chwile, słuchając wierszy Juliana Tuwima w interpretacji p. Jolanty Kogut i p. Waldemara Gorzkowicza.
Festiwal stał się również okazją do spotkania z najaktywniejszymi czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie i Filii bibliotecznej w Grądach. Najmłodsi miłośnicy książek otrzymali pamiątkowe dyplomy i malowanki.
Dzieci zaprezentowały się znakomicie. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Organizatorzy składają podziękowania; dyrektorom przedszkoli: p. Danucie Szlosek, p. Katarzynie Machaj-Chmura, p. Danucie Kania, p. Urszuli Soja oraz nauczycielom: p. Annie Bill, Irenie Sajdera, Renacie Niezgoda, p. Dorocie Wytrwał, p. Małgorzacie Doktor, p. Małgorzacie Soja, p. Ewie Wawrzynek, p. Ewie Jędro, p. Monice Chrabąszcz za owocną współpracę, pomoc i zaangażowanie w przygotowanie dzieci do udziału w Festiwalu Przedszkolaków.
Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji.

>> zdjęcia w galerii

{backbutton}