livemarks

II Turniej Tenisa Stołowego o ?Błękitną Wstęgę Wisły? - rozstrzygnięty - PODSIADŁO MACIEJ - ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU

IIturniej tenisaPo raz drugi Mędrzechowska Hala Sportowa gościła znakomitych zawodników tenisa stołowego, a to za przyczyną zorganizowanego w dniu 10 marca br. Drugiego turnieju o ?Błękitną Wstęgę Wisły".

Organizatorem tego ważnego wydarzenia sportowego, promującego naszą Gminę jest LZS Mędrzechów, a jego głównym organizatorem P. Zenon Woliński, który kontynuując dzieło swojego ojca P. Zygmunta Wolińskiego, reaktywował turniej po kilkudziesięcioletniej przerwie w ubiegłym roku.

W tegorocznym turnieju brało udział 45 zawodników z wielu miast i miejscowości województwa Małopolskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego. Byli wśród nich sportowcy z Jarosławia, Krakowa, Sandomierza, Lachowic, Skarżyska-Kamiennej, Olesna, Żabna, Tarnowa, Zakliczyna, Dąbrowy Tarnowskiej i oczywiście Mędrzechowa. Reprezentowali bardzo wysoki poziom gry co było widać obserwując mecze. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż w turnieju uczestniczyli w większości zawodnicy z 2 ligii.

Przybyłych gości przywitali Wójt Gminy Krzysztof Korzec, Przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Pobiegło oraz główny organizator Zenon Woliński.

Trwający ponad 5 godzin bardzo zacięty turniej przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze Zawodnicy chociaż kierowani chęcią zwycięstwa i pokonania rywali stosowali się do nadrzędnej w sporcie zasady ?fair play". Publiczność miała okazje podziwiać kunszt i umiejętności sportowców. Była okazja do wymiany doświadczeń, poglądów i miłego spędzenia czasu. W przerwach organizatorzy zapewnili bufet z którego mogli korzystać wszyscy uczestnicy turnieju.

Zawody sprawnie prowadził P. Stanisław Dąbroś - Sędzia Międzynarodowy oraz Prezes Tarnowskiego Związku Tenisa Stołowego Stanisław Dychtoń i jak zawsze pomagający przy tego typu imprezach Tadeusz Łabędź z Olesna.

Najlepszym zawodnikiem i zwycięzcą turnieju został Podsiadło Maciej drugoligowy zawodnik ULKS Lachowice, drugie miejsce zajął Dudek Radosław z Olesna, a trzecie miejsce Flaumenhaft Jacek z Jarosławia (szczegółowa klasyfikacja na stronie LZS Mędrzechów www.lzsmedrzechow.pl).

Nagrody, puchary i dyplomy wręczył Wójt naszej gminy Krzysztof Korzec, który podziękował wszystkim za uczestnictwo, wyraził zadowolenie że zawodnicy tak licznie przybyli do naszej gminy i w duchu sportowej rywalizacji rozstrzygnęli turniej.

Organizacja takich turniejów jeszcze raz udawadnia, że sport jest jaśniejszą stroną naszego życia. Sport nie tylko wpływa pozytywnie na prawidłowy rozwój fizyczny człowieka , ale również kształtuje jego psychikę, odpowiednie morale, uczy właściwych postaw życiowych , które na pewno dają pozytywny efekt w całym życiu.

Turniej mógł się odbyć między innymi dlatego, że posiadamy odpowiednie obiekty sportowe zapewniające prawidłową organizację tego typu przedsięwzięć. Przypomnijmy, że Sala Sportowa w Mędrzechowie funkcjonuje od 2008r. Projekt pt. ?Budowa Sali Sportowej wraz z Salami Lekcyjnymi przy Szkole Podstawowej w Mędrzechowie" został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach procedury nadkontraktacji ZPORR oraz Budżet Państwa i Gminę Mędrzechów.

flagaue zporr min

Organizatorom turnieju składamy podziękowanie za jego przygotowanie i przeprowadzenie. Zawodnikom dziękujemy za pasjonującą grę. Kibicom i innym uczestnikom za udział i uświetnienie swoją obecnością tej imprezy. Wyrażamy nadzieję, że ta piękna tradycja będzie nadal kontynuowana i za rok będzie uczestniczyć w niej jeszcze więcej osób.

>> Zobacz zdjęcia w galerii

{backbutton}