livemarks

Cykl patriotyczny „ Kto ty jesteś? – Polak mały” realizowany przez Przedszkole w Grądach

  W każdym miesiącu ogłoszonego  przez MEN „ Roku dla Niepodległej” staramy się realizować treści z wychowania patriotycznego. Wplatają się one w codzienną działalność placówki, jak również uroczystości, spotkania i  imprezy.

6 stycznia 2019 r. wzięliśmy udział w przeglądzie kolęd i pastorałek w Mędrzechowie

    Przedstawiliśmy repertuar składający się z tradycyjnych i współczesnych pastorałek góralskich. Stroje dzieci podkreślały charakter naszego występu. Owieczki , pasterze, wdzięczne dzwoneczki wprowadziły widownię w nastrój wyjątkowego  folkloru polskich górali. Prezentujemy w ten sposób piękno i bogactwo naszych tradycji narodowych.

12 grudnia 2018 r. – ozdabiamy pierniczki

     W roku jubileuszowym postanowiliśmy wykonać „ Patriotyczne serduszka”, ozdabiając nasze pierniczki świąteczne na biało – czerwono. Wiele osób otrzymało pod choinkę ten upominek wraz z serdecznymi życzeniami od przedszkolaków.

4 grudnia 2018 r odbył się konkurs recytatorski „ Kocham Polskę”

    Dziękujemy dzieciom i rodzicom za przygotowanie pięknych, nieznanych  utworów o Polsce i wspaniałe zaprezentowanie ich  na konkursie. Te wyjątkowe słowa, recytowane przez dzieci , były uroczystym podziękowaniem za odzyskaną Niepodległość.

Galeria>>