livemarks

Wiadomości z Przedszkola w Grądach

   Ostatnie miesiące  2018 roku poświęciliśmy głównie na przygotowanie do świąt oraz imprez związanych z Bożym Narodzeniem. Zorganizowano także wiele ciekawych uroczystości, konkursów, zajęć i akcji.

21 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie opłatkowe

    Wigilijna  uroczystość, pełna pięknych tekstów, melodii i życzeń była radosnym wstępem do świętowania. Na spotkaniu dzieci otrzymały również nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach: „ Zdrowo żyjemy” oraz „Kocham Polskę”.

14 grudnia 2018 r. przeprowadzona została akcja charytatywna

    Nasze przedszkole wzięło udział w akcji MEN „Razem na święta”. W ramach tych działań przeprowadzono zbiórkę środków czystości dla dzieci z Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej. Każde dziecko otrzymało również ciepłą, zimową czapkę. Gromadziliśmy również nakrętki dla chorej dziewczynki -  z Tarnowa.

11 grudnia 2018 r. robiliśmy zakwas na świąteczny barszcz

    Potrawy wigilijne są wyjątkowe. Sekretem każdej gospodyni jest dobry zakwas na barszcz. Ten sekret poznały nasze dzieci wykonując samodzielnie  jedną z tradycyjnych receptur. Smaku, zapachu, koloru i zdrowotnych właściwości potrawy, którą spożyliśmy na przedszkolnej wigilii nie sposób opisać.

10 grudnia 2018 r. upiekliśmy świąteczne pierniczki

    Tradycją naszego przedszkola stało się pieczenie pierniczków, które na uroczystości wigilijnej zostały wręczone uczestnikom wraz z serdecznymi życzeniami. Zajęcia kulinarne budzą wielkie zainteresowanie dzieci, dają im dużo radości i satysfakcji.

2  grudnia 2018 r. wyruszyliśmy na spotkanie ze Świętym Mikołajem

    W tym roku było to spotkanie wyjątkowe. Odbyło się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Budynek tętnił warsztatami o tematyce świątecznej – dzieci robiły pyszne lizaki z karmelu w kształcie choinek, malowały szklane bombki w mikołaje, ozdabiały świąteczne pierniczki i kartki  rysowały świąteczne postaci długopisem 3D, a z kolorowych drucików, plasteliny i bibuły wyczarowały magiczne nutki. Mega atrakcją była budowa robotów z klocków Lego.

W trakcie Bajkowych Mikołajek dzieci i rodzice wysłuchali także koncertu Fundacji Filharmonii Świętokrzyskiej: „Bajki o piosence i nutkach”. W trakcie zabaw wyłonił się z gęstej, białej pary Święty Mikołaj.  Prezenty były po prostu fantastyczne.

30 listopada 2018 r. – Andrzejki

  W tym dniu przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską  i tą daleką…. Wśród atmosfery tańca                       i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Atrakcją dla dzieci stały się konkursy śpiewu i gry na instrumencie. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

28 listopada 2018 r. doświadczenia z wodą i solą

    Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach kółka badawczego „ Ciekawy przedszkolak”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wykonały szereg doświadczeń i eksperymentów.                         W zajęciach wykorzystano elementy integracji sensorycznej. Mali naukowcy pod nadzorem nauczyciela wykonali piasek kinetyczny, który później wykorzystali do przedszkolnych zabaw.

27 listopada 2018r. – Dzień Pluszowego Misia

    Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W Światowym Dniu Pluszowego Misia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  każdy pluszak był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy misiowych piosenkach i wykonywały trudne „ misiowe” zadania.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu , jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

22 listopada – Urodziny Kredki

   Kredka jest najlepszym przyjacielem dziecka w wieku przedszkolnym. Kształtuje sprawność manualną , wyobraźnię, poczucie estetyki, wprowadza w świat fantazji. Dlatego celebrujemy jej święto, aby poprzez dobrą zabawę zachęcać do korzystania z możliwości, jakie daje wiek przedszkolny.

22 listopada – konkurs „ Zdrowo żyjemy

   Konkurs zrealizowano w ramach Programu Profilaktyki. Oprócz pamiątkowych dyplomów  i upominków dzieci otrzymały nowe zabawki do przedszkola.

Galeria>>