livemarks

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

„Kolęda płynie cicho do nieba,

anioły sypią białe pierze,

magiczna gwiazda świat ogrzewa…”

 

W niedzielny wieczór, 6 stycznia, w święto Trzech Króli, mędrzechowska hala sportowa  wypełniona magicznym światłem  rozbrzmiała śpiewem i dźwiękami instrumentów podczas odbywającego się już po raz siódmy Koncertu Kolęd i Pastorałek.

Tłumnie zgromadzonej publiczności  zaprezentowało się kilka pokoleń, od tych najmłodszych, jeszcze przedszkolaków, po seniorów. Artystów oklaskiwali licznie zgromadzeni goście, wśród których nie zabrakło wójta gminy Krzysztofa Korca  wraz z małżonką, Barbary Brożek- przewodniczącej Rady Gminy, Barbary Pobiegło- sekretarza gminy, ks. Stanisława Saładygi proboszcza parafii w Mędrzechowie, dyrektorów szkół i przedszkoli: Elżbiety Szarkowskiej, Danuty Kania, Katarzyny Machaj- Chmura.

W świąteczną atmosferę wprowadził widzów układ taneczny do melodii „Mario czy już wiesz” zaprezentowany przez tancerki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Woli Mędrzechowskiej.

Podczas koncertu usłyszeć można było tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i nowsze utwory bożonarodzeniowe.

Swoje umiejętności prezentowali: przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Mędrzechowskiej  z solistami: Hanią Kuś, Natalią Kozicką , Julią Jasiak, Krzysztofem Woźniakiem, Jakubem Koziołem, Szymonem Tobiaszem i Patrykiem Curyło; przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Mędrzechowie i Grądach; zespół uOwiesek działający przy Szkole Podstawowej w Mędrzechowie.

Wystąpili również Panie i Panowie z Klubu Seniora z solistami  p. Józefą Rzeszut , p. Longinem Kościeniem i p. Janem Święchem. Usłyszeliśmy  przepełnione radością kolędy: „Judzką krainę noc okryła” , „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Bracia patrzcie jeno”, „Gore gwiazda”,  „Oj maluśki, maluśki” i „Mędrcy Świata” .

Uczestnicy koncertu mogli wysłuchać także przepięknych aranżacji kolęd wykonanych przez instrumentalistów przygotowanych przez  Andrzeja Komorowskiego. Wystąpili Katarzyna Stachura, Szymon i Maciej Tobiasz oraz Mirella Banaś, która zagrała najbardziej znane polskie kolędy na lirze orkiestrowej.

Miłą niespodzianką tegorocznego koncertu okazał się finałowy występ rodzinnego zespołu w składzie: Paweł Dynak, Przemysław Dynak, Ireneusz Dynak i Adam Wąsil.

Po raz kolejny okazało się, że muzyka łączy pokolenia i wspólne kolędowanie otworzyło serca licznie zebranej publiczności.

Niech radosny klimat bożonarodzeniowy, który stworzyli wykonawcy podczas tegorocznego Koncertu pozostanie w naszych sercach przez cały rok.

                                         *

Szczególne podziękowania należą się młodym artystom. To dzięki nim mogliśmy przeżyć bardzo piękne, radosne i wzruszające chwile.

Nie byłoby tego spotkania bez ogromnej pracy, chęci i zaangażowania nauczycieli i rodziców. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji koncertu.

Szczególne podziękowania składają p. Pawłowi Dynakowi  za nagłośnienie i oprawę techniczną koncertu.

Organizatorami koncertu byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie oraz Szkoła Podstawowa w Mędrzechowie.

>>Galeria