livemarks

Koncert „ Dla Niepodległej” w Mędrzechowie.

       Koncert „ Dla Niepodległej” - jak można ująć słowami to niezwykłe wydarzenie , którego mogliśmy doświadczyć uczestnicząc w koncercie , w dniu 9 listopada br.

Była to jedna z licznych imprez organizowanym w naszej gminie z okazji 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątkowe popołudnie mędrzechowska hala sportowa rozbrzmiewała dźwiękami pieśni patriotycznych , strofami wierszy , melodiami śpiewanymi i granymi - a dedykowanymi naszej Niepodległej Ojczyźnie.

Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Mędrzechów i Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie.

Koncert prowadziła Edyta Jurczyk Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie. Powitania gości i oficjalnego otwarcia dokonał Wójt naszej gminy Krzysztof Korzec.

Impreza miała charakter wielopokoleniowym - na scenie występowali artyście od najmłodszych do najstarszych

Licznie zgromadzonych widzów wzruszył Polonez pięknie zatańczony przez dzieci szkolne . Nie mniej emocji dostarczyło przedstawienie słowno muzyczne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie i Szkoły Podstawowej w Woli Mędrzechowskiej - nawiązujące do okoliczności święta, do naszej historii, do walki i męczeństwa ludzi którzy oddali życie za wolność, ale również radości z Wolnej Polski w jakiej obecnie żyjemy.

Z pięknym koncertem pieśni patriotycznym wystąpiła nasza Gminna Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej pod batutą Andrzeja Komorowskiego z wokalistą Pawłem Dynakiem. Gromkie brawa publiczności były nagrodą za wspaniały koncert.

Ale najwięcej wrażeń i wzruszeń publiczności sprawił występ i koncert w wykonaniu naszych Pań i Panów zrzeszonych w nowopowstałym „Klubie seniora”.

Nieprzeciętne talenty wokalne jakie mogliśmy podziwiać oraz niezwykłe wykonanie pieśni patriotycznych wzruszały widzów do łez.

Występy solowe Pana Longina Kościenia i Pana Jana Święcha wzbudziły szczególny aplauz , a wielominutowe brawa na stojąco były tylko tego potwierdzeniem.

Piękna dekoracja sceny w barwach biało czerwonych dopełniała całości.

Wspólnie odśpiewany Hymn Państwowy zakończył koncert.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu oraz osobom występujących na scenie za pośrednictwem których mogliśmy przeżyć piękne i niepowtarzalne chwile.

>>Galeria