livemarks

Jednostka OSP Wola Mędrzechowska na VI Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli  Mędrzechowskiej, jako  pierwsi z naszej gminy - brali udział w VI Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Małopolskiego.
Zawody rozegrane zostały 15 września 2018r. na stadionie sportowym w Czarnym Dunajcu.
W zawodach wzięło udział 36 drużyn, w tym 12 drużyn żeńskich oraz 24 drużyny męskie.
Powiat Dąbrowski reprezentowali druhowie z OSP Wola Mędrzechowska, a drużynę żeńską druhny z OSP Kanna.
Zawody składały się z dwóch konkurencji: sztafety pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. Nasi strażacy dzielnie walczyli w obydwóch kategoriach. Ostatecznie uzyskali wynik 125 pkt. Czas w sztafecie to 1,04 min, a w ćwiczeniu bojowym 0,51.

Strażaków dopingowali kibice z naszej Gminy, a  wśród nich Wójt - Krzysztof Korzec, Sekretarz Gminy - Barbara Pobiegło, Przewodniczący Rady Gminy - Czesław Szarkowski, strażacy i mieszkańcy z Mędrzechowa, Grądów, Woli Mędrzechowskiej.
W zawodach brała udział drużyna, w składzie:
Tadeusz Lichwała - dowódca
Krystian Machaj - przodownik roty I
Łukasz Miłek - pomocnik przodownika roty I
Jarosław Wadas - przodownik roty II
Marek Trójniak - pomocnik przodownika roty II
Wojciech Miłek - rozdzielaczowy
Krzysztof Miłek - łącznik
Marian Kozioł - mechanik
Krzysztof Kozioł - zawodnik rezerwowy.
Druhom strażakom z Woli Mędrzechowskiej serdecznie gratulujemy awansu do zawodów wojewódzkich, dziękujemy za wiele emocji i wrażeń, których nam dostarczyli.