livemarks

Złote Gody - par małżeńskich w Mędrzechowie

W niedzielne popołudnie 29 lipca br. 11 par małżeńskich z naszej gminy obchodziło swój złoty jubileusz. Przeżyli razem 50 lat. Dla uczczenia tego bardzo ważnego wydarzenia dla całej naszej społeczności - w Sali Domu Ludowego w Mędrzechowie zorganizowana została uroczystość, podczas której zacni jubilaci odznaczeni zostali medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Uhonorowani zostali  również listami gratulacyjnymi i pięknymi bukietami kwiatów. Medale i listy gratulacyjne wręczył wójt naszej gminy Krzysztof Korzec w asyście Przewodniczącej Rady Powiatu Dąbrowskiego - Barbary Pobiegło oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Renaty Pezdek.

Swoją obecnością tą ważną uroczystość zaszczycił również Ks.Stanisław Saładyga proboszcz Mędrzechowskiej Parafii. Wszyscy skierowali do par małżeńskich gratulacje, podziękowania i życzenia na przyszłość. Padały piękne słowa o wzajemnej miłości, szacunku, odpowiedzialności. Podkreślano jak wielkie znaczenie dla naszego życia społecznego ma rodzina, a w szczególności dla wychowania przyszłych pokoleń. Wspólnym świętowaniem mogli cieszyć się nie tylko sami jubilaci, ale również ich rodziny oraz przyjaciele. Była okazja do złożenia życzeń, wspólnego odśpiewania „Sto Lat” , zrobienia pamiątkowych zdjęć, miłego spędzenia czasu.

Złote Gody obchodziły, następujące pary małżeńskie

P. Zofia i Zdzisław Dziwis

P. Zofia i Kazimierz Kaczor

P. Zofia i Stanisław Kaczor

P. Zofia i Mieczysław Kowal

P. Genowefa i Kazimierz Skowron

P. Halina i Tadeusz Przybycień

P. Zofia i Marian Zalewscy

P. Zofia i Kazimierz Król

P. Czesława i Antoni Orszulak

P. Janina i Czesław Szarkowscy

P. Janina i Jan Święch

oraz dwie inne pary, które z przyczyn obiektywnych nie mogły uczestniczyć w  uroczystości.

Wszystkim złotym jubilatom jeszcze raz składamy szczere gratulacje i najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wielu kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu wzajemnej miłości i poszanowaniu.

>>Galeria