livemarks

Dzień Kobiet w Gminie Mędrzechów.

       Wspólne świętowanie Dnia Kobiet stało się już w naszej gminie tradycją. Prężnie działające organizacje kobiece i w tym roku wyszły z inicjatywą zorganizowania dla Pań wspólnych spotkań - nie zapominając również o Paniach, które już zakończyły swoją aktywność zawodową. Imprezy z okazji Dnia Kobiet odbyły się w Mędrzechowie, Grądach, Woli Mędrzechowskiej i Wójcinie.
Zorganizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych wsi, a w Wójcinie przez Panią Sołtys przy współpracy z mieszkańcami. Imprezy kulturalno-towarzyskie przebiegały w bardzo miłej atmosferze, była okazja do wspólnych spotkań, miłego spędzenia czasu, kosztowania smakowitych potraw i wypieków wspólnie przygotowanych, a piękne dekoracje dopełniały całości.

Panie z Mędrzechowa mogły podziwiać i oklaskiwać młodych aktorów z Zespołu Szkół w Mędrzechowie, którzy pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali piękne przedstawienie. Młodzi aktorzy przedstawiali humorystyczne scenki z codziennego życia, a  profesjonalne wykonanie melodii  współczesnych i biesiadnych zachęcały do wspólnego śpiewania.
W Woli Mędrzechowskiej tradycyjnie, spotkanie uatrakcyjnił występ kabaretu 60+ „Sami  Swoi" z Olesna, który gościnnie wystąpił z nowym repertuarem. Przedstawiane sceny z współczesnego życia codziennego przeplatane wspólnym śpiewem znanych melodii wprowadzały wesoły nastrój i spotkały się z gorącym przyjęciem widzów.
Obecny na wszystkich spotkaniach Wójt naszej gminy Krzysztof Korzec wręczył wszystkim Paniom piękne róże, złożył serdecznie życzenia i gratulacje, podziękował za przygotowanie spotkań.
W Mędrzechowie obsługę kulinarną w trakcie spotkania zapewnili Panowie, którzy bardzo sprawnie i z dużym wdziękiem podawali do stołu.
W Grądach w imieniu męskiej społeczności do życzeń dołączył się radny Zbigniew Kulig i sołtys Kazimierz Światłowski, a w Woli  Mędrzechowskiej sołtys Marian Kozioł i radny Eugeniusz Trzepacz.
W Wójcinie Panie zostały obdarowane słodkimi upominkami przygotowane specjalnie na tę okazję, a życzenia złożył także przedstawiciel młodego pokolenia męskiej części społeczności.
Organizatorom dziękujemy za piękne przygotowanie spotkań, a wszystkim Paniom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.