livemarks

UDANY FESTYN CHARYTATYWNY „RAZEM POMÓŻMY OLIWCE”

Wspaniała zabawa, uśmiechy na twarzach i - co najważniejsze - pomoc Oliwce. Z całą pewnością niedzielne popołudnie 6 sierpnia  2017 r. w Mędrzechowie należy uznać za niezwykle udane! Wszystko za sprawą zaangażowania wielu ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się do organizacji charytatywnego festynu ”Razem pomóżmy Oliwce!”. Jego celem była zbiórka pieniędzy potrzebnych na leczenie 9 letniej Oliwki Kudła, u której pod koniec czerwca 2017 roku zdiagnozowano guza mózgu. Dziewczynka leczona jest w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie obecnie przechodzi równocześnie chemioterapię i 6 tygodniową radioterapię.

Festyn rozpoczął  wzruszający występ koleżanek i kolegów z klasy Oliwki.

Chociaż pogoda momentami była kapryśna na stadion sportowy w Mędrzechowie przybyły tłumy ludzi o wielkim sercu.  

Na najmłodszych czekały dmuchańce,   eurobungee  i baseny z piłeczkami, wata cukrowa, zwierzątka z baloników, malowanie twarzy, możliwości zrobienia zmywalnego tatuażu,  pokazy szczudlarzy z Niezłego Cyrku.  Nie zabrakło ciekawych konkursów sportowych z nagrodami.

Ogromnym powodzeniem cieszył się kiermasz różności i aukcje  charytatywne  z rzeczami dla dorosłych i dzieci podarowanymi przez ludzi dobrej woli.

Tłumy zgromadził wspólny pokaz ratowniczo- gaśniczy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, OSP Szczucin i Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Na wszystkich chętnych czekały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Grądach i Koło Gospodyń Wiejskich w Mędrzechowie przy wsparciu Pań z Woli Mędrzechowskiej pyszne pierogi,  domowe ciasta, kolorowe galaretki, grądzkie blachorze, smalczyk z wiejskim chlebem, a także karkówka i kiełbaska z grilla.

Można było skorzystać z konsultacji z dietetyczką,  zapoznać się z  ofertą ubezpieczeniową. Ciekawą atrakcją festynu był pokaz Grupy Motocyklowej Powiśle Dąbrowa Tarnowska oraz turniej strzelecki z nagrodami ufundowanymi przez Paintball Academy.

Charytatywnie zagrali: Grupa Metrum, Zespół Muzyczny De Facto.

Atrakcją festynu  była również poprowadzona po mistrzowsku przez Pana Bogdana Chwasta licytacja przekazanych przedmiotów. Jako pierwsza została wylicytowana bluza Joanny Mazur zaprezentowana osobiście przez naszą wspaniałą paraolimpijkę. Najwięcej emocji wzbudziła licytacja koszulki i kubka z autografami Piotra Feteli, ponieważ za sprawą wspaniałych ludzi została zlicytowana czterokrotnie za łączną kwotę 1950 zł.

Całkowity dochód z festynu wyniósł  61 245,33 zł, 192 euro, 120$, 125 funtów i 10 CAD $.  Pieniądze zostaną przeznaczone  na potrzeby leczenia Oliwki oraz  koszty związane z pobytem w szpitalu, rehabilitacją, i diagnostyką.

Organizatorem festynu byli: Komitet Społeczny Dla Oliwki, najbliższa rodzina Oliwki oraz OSP Mędrzechów przy wsparciu OSP Grądy i OSP Wola Mędrzechowska, Urząd Gminy w Mędrzechowie a także  Katarzyna i Bartosz Wnęk.

Z całego serca dziękujemy całej rzeszy WSPANIAŁYCH WOLONTARIUSZY za bezinteresowną pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność okazaną przy organizacji Festynu Charytatywnego "Razem pomóżmy Oliwce!" oraz za wsparcie organizacyjne LZS Mędrzechów.

Rodzice Oliwki składają szczególne podziękowania kierownictwu, koleżankom, kolegom i pracownikom: BMS METAL , COMPLEX-BUD, ZOZ DĄBROWA TARNOWSKA, ZBUD.
 
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
 
Jan Paweł II
 
Fot. Bartłomiej Zapała
Tekst: Anna Sajdak- Bzduła, Edyta Jurczyk