livemarks

Biesiada Po Grądzku

      W niedzielne popołudnie, 25 września br.,  mieszkańcy Grądów licznie przybyli na plac przed dom ludowy na BIESIADĘ PO GRĄDZKU. Impreza integracyjna  zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej była podsumowaniem projektu "Grądy gotują i integrują" dofinansowanego ze środków FIO Małopolska Lokalnie oraz Województwa Małopolskiego.
 
      Na biesiadę została zaproszona cała wieś. Czas umiliły występy przedszkolaków. Mali artyści zaprezentowali piękny program artystyczny na powitanie JESIENI.
      Wszyscy uczestnicy biesiady zostali zaproszeni do degustacji potraw i smakołyków. Członkinie Koła upiekły różnego rodzaju ciasta m.in. tradycyjne ciasta drożdżowe i kruche placki z owocami. Na wiejskim stole nie zabrakło pieczonego boczku, karkówki podawanej z opiekanymi ziemniakami czy wiejskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Dużym zainteresowaniem wśród gości cieszyły się pierogi: z kapustą i ruskie.
      Dla dzieci zostały zorganizowane  konkursy i zabawy.
      Organizatorzy dziękują Urzędowi Gminy w Mędrzechowie i Bankowi Spółdzielczemu w Szczucinie za wsparcie finansowe.
      Organizacja biesiady przyczyniła się do  zwiększenia integracji społecznej mieszkańców wsi, umocnienia więzi między poszczególnymi pokoleniami  i stworzenie warunków do nawiązywania współpracy.
 
 
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania.
 
 
woj malopol                   logo klucze55
logo fio120