livemarks

Uczczenie 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Dnia 1 września 2016 roku o godz. 8:15 w Kościele pw. NMP Królowej Polski w Mędrzechowie odbyła się Msza Święta inaugurująca rozpoczęcie roku szkolnego. Podczas Mszy modlono się także za zmarłych dyrektorów szkół, nauczycieli i pracowników. W homilii ks. Bogusław Woźniak nawiązał do spraw rozpoczynającego się roku szkolnego, ale także 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Dla uczczenia tego ważnego i tragicznego wydarzenia w losach Narodu Polskiego i Świata, po nabożeństwie zorganizowano krótką uroczystość upamiętniającą ten fakt.
Pod pomnikiem poległych w Mędrzechowie, przedstawiciele władz samorządowych reprezentowanych przez Wójta - Krzysztofa Korca, Sekretarza Gminy - Barbarę Pobiegło, Przewodniczącego Rady Gminy - Czesława Szarkowskiego, rodzice, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Mędrzechowie - oddali hołd poległym.
Złożono symboliczne wiązanki kwiatów. Minutą ciszy uczczono pamięć pległych. Przewodniczący Rady Gminy - Czesław Szarkowski w krótkim wystąpieniu przypomniał bohaterstwo i tragizm Narodu Polskiego tamtych czasów.