livemarks

FESTIWAL PRZEDSZKOLAKÓW 2016

Były piosenki, tańce, kolorowe stroje i mnóstwo dobrej zabawy. To wszystko w trakcie Festiwalu Przedszkolaków organizowanego po raz piąty pod patronatem Wójta Gminy Mędrzechów ? Krzysztofa Korca.
8 czerwca br. w Publicznym Przedszkolu w Mędrzechowie na plenerowej imprezie wystąpili mali artyści z Bolesławia, Mędrzechowa, Woli Mędrzechowskiej i Grądów.W repertuarze zobaczyliśmy występy teatralne, wokalne i taneczne. Dzieci zaprezentowały się znakomicie. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje.

Na widowni oprócz najmłodszych artystów, ich nauczycieli i rodziców zasiedli zaproszeni goście: Czesław Szarkowski- przewodniczący Rady Gminy, Kazimiera Klimaj- skarbnik Gminy, ks. Stanisław Saładyga, Krystyna Chmura- emerytowany kierownik GBP w Mędrzechowie, Lucyna Mirecka- kierownik GBP w Bolesławiu.
Podczas Festiwalu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację ?ABCXXI ? Cała Polska czyta dzieciom? naszym milusińskim czytali: ks. Jarosław Kokoszka-wikariusz parafii w Bolesławiu, Władysław Bzduła- komendant gminny OSP oraz Monika Chrabąszcz- nauczycielka z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Woli Mędrzechowskiej. Spotkanie z druhem Władysławem Bzdułą było również okazją do przybliżenia dzieciom specyfiki trudnej służby strażaków.
Po prezentacjach artystycznych na najmłodszych czekała moc atrakcji na placu zabaw. Na zaproszenie dyrektor Publicznego Przedszkola w Mędrzechowie Danuty Kania dzieci z radością skakały po trampolinie, korzystały z dmuchanego zamku, waty cukrowej i wielu innych atrakcji.
Organizatorzy zadbali też o to, by nikt nie był głodny, przygotowując pyszne kiełbaski z grilla.
Organizatorzy: Wójt Gminy Mędrzechów, Publiczne Przedszkole w Mędrzechowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie składają podziękowania za bezinteresowną pomoc druhom strażakom z naczelnikiem Łukaszem Bzdułą na czele oraz dyrektorom przedszkoli, nauczycielom i pracownikom Publicznego Przedszkola w Mędrzechowie za owocną współpracę, pomoc i zaangażowanie w przygotowanie dzieci do udziału w Festiwalu Przedszkolaków.