livemarks

Wiadomości z Przedszkola w Grądach

 Zakończył się właśnie karnawał. Był to w przedszkolu czas bogaty w wydarzenia i uroczystości. Przedstawiamy poniżej mały wycinek z życia placówki.

10 stycznia 2020 r. przedszkole wsparło akcję Wielkiej Orkiestry. Dzieci otrzymały pamiątkowe upominki. Zbiórkę zorganizowali rodzice pod patronatem Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej.

25 stycznia 2020 roku odbyła się wyjątkowa uroczystość – Dzień Babci Dziadka. Licznie zgromadzona w Domu Ludowym w Grądach publiczność podziwiała piękny występ artystyczny dzieci. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i podziękowanie . W spotkaniu uczestniczyli także zaproszeni goście oraz emeryci pracujący kiedyś w instytucjach Gminy Mędrzechów. Pan wójt Krzysztof Korzec złożył życzenia zebranym. Ksiądz proboszcz Robert Groch odmówił modlitwę za wszystkie rodziny, prosząc o zdrowie i błogosławieństwo. Każdy uczestnik spotkania otrzymał wykonany własnoręcznie przez dzieci upominek. Spotkanie było bardzo udane, sprawiło wile radości zarówno dzieciom jak i seniorom.

29 stycznia 2020 r. dzieci brały udział w zajęciach komputerowych zorganizowanych w ramach kółka „ Dobry klik”. Na zajęciach poznawały zasady korzystania z urządzeń multimedialnych . Dowiedziały się również o korzyściach i zagrożeniach związanych z cyberprzestrzenią.

W tym dniu mieliśmy w przedszkolu „Dzień włoski”. W internecie poszukaliśmy wiadomości o tym kraju, obejrzeliśmy piękne zdjęcia. Wspólnie upiekliśmy dwie pizze, które smakowały wybornie.

30 stycznia 2020 r. – zajęcia kulinarne „ Pieczenie gofrów” Dzieci lubią słodycze i chętnie po nie sięgają. Nie wszystkie jednak wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Znaczenie ma ilość spożywanych łakoci oraz ich skład. Z pewnością specjały przygotowane w domu będą smaczniejsze i zdrowsze dla dzieci. Samodzielne ich przygotowanie sprawi wszystkim wiele satysfakcji i radości.

31 stycznia 2020 r. urządziliśmy w przedszkolu „Kino Bambino”. Każde dziecko musiało wykonać bilet i usiąść w odpowiednim miejscu. Na dużym ekranie wyświetliliśmy ulubione bajeczki dzieci. Był też popcorn oraz smaczny sok owocowy. Miło spędziliśmy czas.

19 lutego 2020 r. zaprosiliśmy rodziców na lekcję pokazową z języka angielskiego. Dzięki temu mogli oni obserwować, jakimi metodami nauczycielka pracuje w przedszkolu. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w zakresie znajomości słówek oraz licznych piosenek angielskich.

20 lutego 20202 r. odbyła się wycieczka do Brnia i Dąbrowy Tarnowskiej. W dworku breńskim zorganizowano dla nas zajęcia plastyczne „ Karnawałowa maska”. Dzieci zostały oprowadzone po zabytkowych wnętrzach, gdzie pokrótce została im przybliżona historia życia Konopków, obejrzały również wystawę prac malarskich Pani Zofii Misiaszek-Sałańskiej oraz zwiedziły Powiatową Bibliotekę Publiczną, gdzie z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki. Wykonały z różnych materiałów piękne maski, które założą na balu karnawałowym.

Następnie udaliśmy się do Ośrodka Spotkania Kultur mieszczącego się w dawnej synagodze chasydzkiej. Tam dzieci uczestniczyły w zajęciach muzealnych, podczas których wiele dowiedziały się o historii Dąbrowy Tarnowskiej oraz okolicznych miejscowości.. Poznały elementy kultury żydowskiej, zobaczyły dawne przedmioty codziennego użytku, zgromadzone pamiątki wojenne, eksponaty archeologiczne. Pani przewodniczka ciekawie opowiadała dzieciom o historii naszego regionu, pokazywała eksponaty, przedstawiała różne ciekawostki. Dzieci próbowały grać na szofarze ( baranim rogu), pianinie, oglądały m.in. cytrę , wnętrze dawnego domu mieszczańskiego, pięknie zrekonstruowaną salę modłów i babiniec. Muzea są bardzo ciekawym miejscem dla dzieci. Dlatego naukę historii trzeba zaczynać od pobytu w takich obiektach, aby można było nie tylko zobaczyć ale także „doświadczać przeszłości.”

Po zajęciach odpoczęliśmy w kawiarni The Nosh, gdzie delektowaliśmy się koszernym ciastem marchewkowym oraz sokiem owocowym. Poznawanie nowych smaków jest również ciekawym doświadczeniem.

Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w centrum Figle Migle. Wróciliśmy do przedszkola zmęczeni i bardzo zadowoleni.

21 lutego 2020 r. zorganizowaliśmy w przedszkolu wielki bal maskowy. Wszystkie dzieci miały ciekawe stroje i maski samodzielnie wykonane podczas wycieczki do Brnia. Zabawa trwała cały dzień. Tańce, konkursy, poczęstunki i inne atrakcje sprawiły, że był to w przedszkolu wyjątkowy dzień.

Galeria