livemarks

Wiadomości z przedszkola w Grądach

 Koniec listopada i grudzień to czas wyjątkowo bogaty w miłe dla dzieci wydarzenia. Ostatkowe zabawy, mikołajki,  przygotowania  do świąt, które w tradycji polskiej są najpiękniejszym okresem w całym roku. W życiu dorosłym wiele się zmienia i święta nabierają innego znaczenia. Każdy  pamięta jednak z dzieciństwa, jak bardzo były przez nas wyczekiwane i radosne. Dla dziecka bowiem na pozór zwykłe świąteczne przygotowania stają się baśniową przygodą.

Poniżej przedstawiamy reportaż z ostatnich miesięcy:

25 listopada bawiliśmy się na  Andrzejkach i Katarzynkach w  Pacanowie

Program był   pełen  atrakcji. Wśród nich największą popularnością cieszył się „ Bubble show” Arkadiusza Gwizdały, zwycięzcy programu Mam Talent.  Pokochały go miliony telewidzów za niezwykłe bańki mydlane, które tworzy w sposób znany tylko sobie.

Przez cały czas działały strefy warsztatowe, na których  można było  wykonać czarodziejskie kapelusze i szyszkowe pająki, a także wziąć udział w chemicznym czary mary i slime. Było także malowanie twarzy i magiczne fotolustro.

Nie zabrakło  też wróżb: dla dziewczynek w strefie Andrzejek i dla chłopców w strefie Katarzynki. W obu miejscach było  wiele tajemniczych akcesoriów. Chcącym poznać przyszłość zaczarowana kula prawdę powiedziała . Dla wszystkich gości przygotowano  dyniowe przekąski i KarmeLOVE słodkości. Kulminacyjnym punktem był  bal u czarownic.

26 listopada – Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem  stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

6 grudnia 2019 r.  rozdanie nagród w konkursie „ Drzewo genealogiczne  mojej rodziny”

Konkurs był podsumowaniem projektu „ Drzewo” . Zrealizowany został we współpracy z Biblioteką w Grądach w ramach projektu CZTERY PORY BIBLIOTEKI finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

6 grudnia 2019r.  przybył do nas Święty Mikołaj

Zanim Mikołaj nas odwiedził pisaliśmy do Niego listy, które długo leżały w mikołajowej skrzynce pocztowej. Już traciliśmy nadzieję, gdy pewnego dnia listy zniknęły, wokół  pełno było śladów miłego gościa. Już wtedy wiedzieliśmy że Mikołaj przyjdzie do naszego przedszkola i tak się też stało .Dzieci przygotowały piękny program artystyczny i otrzymały wspaniałe prezenty. To był niezwykły dzień.

12 grudnia 2019 r. konkurs i nowe zabawki do przedszkola

Mój przepis na zdrowie” to konkurs plastyczno – kulinarny, który odbył się w listopadzie. Zabawki zostały zakupione i przekazane przez Gminę Mędrzechów. Obydwa działania zrealizowano w ramach  Programu Profilaktyki na rok 2019.

13 grudnia 2019 r. rozpoczęliśmy przygotowania do świąt

Pracy było  bardzo dużo. Najpierw ukisiliśmy  barszcz na wigilię. Następnie upiekliśmy i ozdobiliśmy  pierniczki. Zapachniało tradycyjnymi potrawami, co wprowadziło nas w nastrój radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

16 grudnia 2019 r. – akcja „RAZEM NA ŚWIĘTA”

 Dzięki pomocy rodziców przyłączyliśmy się do inicjatywy MEN. Przeprowadzono akcję świątecznych bałwanków wykonanych przez dzieci oraz kompozycji w szkle na rzecz Antosia i Faustynki. Zorganizowano świąteczne upominki dla osób  starszych samotnych w naszej miejscowości. Paczki świąteczne seniorom przekazały przedszkolaki z opiekunami. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wzięli  udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji.

20 grudnia 2019r – spotkanie opłatkowe

W tym radosnym dniu dzieci przedstawiły piękny program artystyczny dla swoich rodziców. Wszyscy łamali się opłatkami  poświęconymi  przez księdza proboszcza i składali sobie serdeczne życzenia. Oby wszystkie spełniły się w Nowym Roku!

Podczas uroczystości trwał kiermasz ozdób świątecznych na rzecz potrzebujących dzieci.

9 stycznia 2020 r.  urządzamy warsztat do majsterkowania

Przygotowanie kącika majsterkowicza wymagało pomocy osoby dorosłej. Dlatego zaprosiliśmy do przedszkola fachowca w tej dziedzinie. Pan  stolarz pokazał nam w jaki sposób posługiwać się instrukcją oraz profesjonalnymi narzędziami . Były to ciekawe zajęcia nie tylko dla chłopców. Dziękujemy Panu za poświęcony dzieciom czas.

Galeria